Nošení v létě

Je to opět tady. Po roce se nám vrátilo léto a vy přemýšlíte, jak nosit děti v těchto letních dnech? 

Nošení v létě je namáhavé. Je vám horko, potíte se nejen vy, ale i vaše dítě. Bohužel vám neslíbíme žádnou zázračnou radu. Pocení a horko spojené s létem nejde při nošení úplně zrušit. Můžete je, ale s našimi radami, alespoň trochu snížit.

Méně vrstev, méně pocení.

Volte méně vrstvé úvazy, jako jsou jednoduchý kříž s kroužkem, kříž s kapsou bez roztažených popruhů. Na záda pak batoh, nebo pirátský batoh. Na bok můžete zvolit smyčku nebo ring sling šátek.

Jaký šátek nebo nosítko na léto zvolit?

Můžete si koupit tenčí bavlněný šátek, využijete jej hlavně u novorozenců, kteří často blinkají a nehoda se může stát téměř kdykoliv. Pokud máte starší děti, můžete koukat po šátcích s příměsí jako je len, konopí, hedvábí nebo tencel. Nebojte se, tyto šátky nebudete mít jen na léto, využijete je během celého roku. 

A co ty nosítka? Někteří výrobci dělají letní verze, kde na zádech dítěte najdete síťovinu, aby byla zajištěna lepší prodyšnost (Lenny Lamb, Kokon, BeLenka). Další výrobci začali vyrábět nosítka ze 100% lnu nebo bambusové viskózy (Kavka). Stejně jako „letní” šátky tak i tyto nosítka můžete nosit během celého roku.

Ostré slunce – co s tím?

Chraňte sebe i dítě před ostrým sluncem. Zvolte vhodné oblečení buď z merino vlny s hedvábím nebo outlast. Nezapomínejte také na krytí hlavy a krku dítěte, například pomocí kloboučků nebo pirátek. Využijte také opalovací krémy šetrné k dětské pokožce na nechráněná místa. Skvělým pomocníkem vám může být deštník, který výborně poslouží místo slunečníku.

Nechcete, aby vaše dítě mělo potničky na tváři? Potom nezapomeňte dávat mezi hlavičku dítěte a váš hrudník kus látky nebo kapesník, aby odsával vzniklou vlhkost. Výrobci šijí trojhránky vhodné přímo pro tyto účely. 

Nožičky jsou fialové a oteklé?

Obavy všech rodičů, oteklé a fialové nožičky. I to se vám v létě může stát. Je to způsobeno pomalejším průtokem krve v povrchových žilách, když je na nohy miminka vyvinut tlak. Tady se přesněji jedná o lehký tlak šátku či nosítka. Miminka mají velmi tenkou kůži (tenčí než dospělí). Proto u nich uvidíte všechny změny velmi rychle. Nemusíte se děsit, že se dítěti neprokrvují nohy. Nedochází zde k zastavení nebo omezení průtoku krve do nohou. Jak z toho ven? Lehce s nožičkami miminka procvičte, rozhýbejte. Můžete také roztáhnout popruhy pod zadečkem miminka, případně posunout šátek nebo sed nosítka dále ke stehnu.

Nošení v létě není zase tak velký strašák, co myslíte? Přejeme krásné nosící chvíle, ať už je teplo nebo ne. 

Podobné příspěvky

Přejít nahoru