O mně a mé cestě k Nosíme srdcem

Jsem Kristýna Plisková

máma 3 dětí

majitelka půjčovny nosítek a šátků

poradkyně pro nošení dětí

laktační poradkyně Přirozeného kojení

poskytovatelka rebozo masáží

správkyně skupiny Nosíme děti – Olomouc

Kristýna Plisková
Ukázka zavázání rebozo šátku na těhotenském břiše

Má těhotenství a začátek cesty

Když se mi narodil první syn, byly první týdny a měsíce komplikované – jizva po sekci, problémy s laktací a velmi kontaktní miminko…

Myslela jsem si, že vše zvládnu sama, ale nakonec jsem si pozvala laktační poradkyni. A jsem za to ráda dodnes. Syna jsem kojila skoro dva roky a naučila jsem se také uvázat elastický šátek

Nošení mě zajímalo, takže jsem si postupně začala vyhledávat další informace. Procházela jsem různá diskuzní vlákna a studovala většinou po večerech, když syn spal. Přes den jsem si trénovala různé typy úvazů, když jsem v šátku uspávala syna. 

Díky samostudiu jsem se dostala hlouběji do tématu, dokonce jsem postupně začala i ostatním radit. Tím začala má cesta k poradenství.

Postupně jsem se stala moderátorkou a později i administrátorem nosící skupiny Nosíme děti – Olomouc. Pomáhala jsem na setkáních, sem tam zašla ke klientům domů. 

Dva roky uběhly, s manželem jsme počali druhé dítě a já se rozhodla stát se certifikovanou poradkyní.

Cesta k certifikaci a půjčovně

Než jsem absolvovala v létě 2020 kurz pro poradkyně nošení dětí u Anny Pohořálkové (Z břicha na břicho), otestovala jsem na sobě a svých dětech řadu nosítek a šátků. Díky tomu jsem získala zkušenosti s různými materiály a typy nosítek. Vyzkoušela jsem také řadu vychytávek

K rozhodnutí založit si půjčovnu nosítek a šátků už byl jen krůček. Vše výše popsané mi pomohlo poskládat sortiment v půjčovně tak, aby nabízela více druhů nosítek různých velikostí. Mohu tak každému doporučit a půjčit to pravé nosítko.

Díky covidu jsem vše přesunula do onlinu. Pomáhala jsem přes zprávy, videa. Psala jsem články a příspěvky.

Protože se syn narodil císařským řezem, hledala jsem před porodem dcery informace o tom, jak dosáhnout toho, aby porod proběhl přirozeně. Chtěla jsem podruhé rodit přirozeně. A nakonec se mi to i podařilo (dcera se narodila VBAC = přirozeně po císařském řezu).

Kristýna Plisková s dětmi v šátcích
Maminky s dětmi v šátcích

Nosíme srdcem

Vše, co jsem se dozvěděla během svých dvou těhotenství a čtyř let mateřství, jsem chtěla šířit dále.

Navíc jsem nechtěla v budoucnu řešit, kdo děti vyzvedne ze školky či školy, když bych v danou dobu musela být v zaměstnání. A protože i klientů přibývalo (hodně na doporučení z předchozích let), rozhodla jsem se pustit do podnikání naplno. 

Osud to ale chtěl ještě trošku jinak, takže jsem po založení živnosti potřetí otěhotněla. Syna jsem porodila v únoru 2023.

Než se tak stalo, pořádala jsem různé akce a kurzy pro těhotné a ženy po porodu a také poskytovala konzultace. Čím dál víc jsem ale cítila, že bych si měla doplnit vzdělání v oblasti kojení a péči o těhotné. 

A tak jsem v říjnu 2022 absolvovala kurz laktačního poradenství u společnosti Přirozené kojení a v listopadu 2022 kurz o rebozo technikách u Kristiny Zemánkové – Strom života. Tím se má nabídka zkompletovala.

Osvědčení Podpora kojení s využitím přirozené pozice v těle matky
Osvědčení Kurz pro poradkyně nošení dětí
Osvědčení Rebozo a zavinování bříška

A co vám nyní mohu nabídnout?

Jsem tady pro vás po celou dobu vašeho těhotenství v rámci individuální předporodní přípravy na kojení a nošení. Připravím vás na kojení vašich miminek, ukážu vám, jak o sebe pečovat v těhotenství pomocí rebozo šátků, poskytnu vám těhotenskou masáž nebo naučím vaše partnery, jak o vás mohou pečovat doma před porodem a při porodu

Po porodu vás ráda navštívím a podpořím vás ve vašem sbližování s miminkem, pomohu při situacích s kojením, dopřeji vám poporodní masáž na uvolnění celého těla, ukážu vám, jak máte miminko nosit nebo jak můžete v nosící pomůcce i kojit. Pak se společně můžeme vidět na podpůrných setkáních, nebo u mě, když si přijdete přenastavit své nosítko.

V neposlední řadě stále nabízím služby půjčovny nosících pomůcek a poskytuji individuální konzultace. Ty jsou pro mě stále podstatné a důležité, protože díky nim můžu rodičům předávat informace a kvalitní nosítka a šátky pro nošení jejich miminek.

Těší mě, že mohu své dlouholeté osobní zkušenosti předávat dál a vést a podporovat novou generaci kojících a nosících maminek.

Logo Nosíme srdcem
Přejít nahoru