Možná sis myslela, že porodem děťátka ta náročná cesta končí a odteď půjde vše jako po másle. Bylo by to krásné, ale realita bývá mnohem složitější. Základní a životně důležitá potřeba nakrmit své miminko se totiž může stát velkou výzvou a strašákem prvních dnů a týdnů po porodu. Přijmi proto mojí pomoc a přečti si, jak na kojení miminka po porodu.
Ani má cesta ke kojení nebyla snadná. Dodnes si pamatuji ten pocit beznaděje a vlastní neschopnosti, když jsem po porodu císařským řezem držela v porodnici svého syna v náruči a nevěděla, jak ho nakrmit. Měla jsem pocit, že všem matkám okolo to jde a já jediná s kojením takto zápasím. Sestry mi donesly kloboučky a cévky a prohlásily, že pokud nebudu schopná své dítě nakrmit, tak domů neodejdeme. Asi si dokážeš představit, jak jsem se cítila. Téměř jsem ztratila víru ve vlastní tělo. Ty to ale prožívat nemusíš!
Předporodní příprava pomůže, ale nespasí
Kojení může být nádherným a intimním zážitkem, který prohloubí pouto s tvým miminkem, zároveň v tobě ale může vyvolávat pocity nejistoty a úzkosti. I přestože jsi možná absolvovala předporodní přípravu s laktační poradkyní, najednou je všechno jinak, a ty nevíš, jak se vypořádat s problémy, které jsi nečekala.
Oproti ženám, které se na kojení nepřipravovaly a nechaly vše na „přírodě“, máš ale i tak obrovskou výhodu! Víš totiž, že můžeš využít mých služeb laktační poradkyně a zavolat mi přímo z nemocnice, nebo si mě tam rovnou pozvat. Tak můžeš předejít problémům a zbytečnému stresu, který často začátek kojení maminkám způsobuje.
Když kojení nejde podle plánu
Porod je náročný nejen pro tvé tělo, ale také pro tvou psychiku. Únava, bolest, hormonální výkyvy a zcela nový rozměr zodpovědnosti za právě narozenou lidskou bytost může zamávat s klidem i těm nejpřipravenějším ženám! Není tak neobvyklé, že se po porodu můžeš cítit překvapená, zmatená a nejistá ohledně kojení i péče o miminko. Můžeš mít pochybnosti, zda to děláš správně, ať už jde o polohu a manipulaci s miminkem, správné přisátí nebo i to, zda mu tvoje mléko vůbec stačí. Neboj se, tyto pocity jsou naprosto běžné.
Kojení je zkrátka dovednost a jako taková vyžaduje trénink, znalosti a zkušenosti. Nebuď na to proto sama a využij mé služby laktačního poradenství. Poskytnu ti porozumění, důvěru a odpovědi na vše, co tě ohledně kojení a prvních týdnů po porodu trápí, a to v regionu Olomouc a okolí, nebo online odkudkoliv!
Na co se mě ženy po porodu nejčastěji ptají:
- Kdy budu mít mléko?
- Netrpí mé miminko hladem?
- Proč kojení tak bolí?
- Jak nechat miminko správně přisát?
- Jak často mám miminko krmit a přikládat k prsu?
- Potřebuji kloboučky, cévky a další pomůcky, které mi v porodnici nutili?
- Co mám dělat, abych měla dostatek mléka?
- Opravdu musím své dítě dokrmovat umělou výživou?
- Jak si můžu usnadnit kojení doma, ale i na cestách s miminkem?
Na všechny tyto otázky a mnoho dalších u mě najdeš odpovědi, které ti pomohou zvládnout první dny a týdny s miminkem ve větší pohodě. Pomohu ti překonat obavy a najít řešení každodenních komplikací s kojením, podpořím tvé sebevědomí a posílím pouto s tvým děťátkem přirozeně a s citem.
Klid a pohoda – základ úspěšného kojení
Říká se, že kdo je připraven, není překvapen a při kojení to platí dvojnásob! Ačkoliv se mohou vyskytnout komplikace, na které se předem nepřipravíš, už jen vědomí toho, že se můžeš obrátit na zkušenou laktační poradkyni a nebýt na to sama, ti dodá potřebný klid.
Své sebevědomí a pohodu můžeš podpořit i informacemi z mého e-booku Jak na poklidný začátek kojení v 5 krocích nebo pomocí 31 afirmačních kartiček k poklidnému kojení, které si na Nosíme srdcem můžeš stáhnout úplně zdarma!
Tak neváhej a usnadni si první okamžiky se svým miminkem. Ozvi se mi a zjisti, že kojení může být krásné, snadné a bez bolesti, když víš, jak na to.
Jsem Kristýna Plisková, zakladatelka projektu Nosíme srdcem, laktační poradkyně a poradkyně kontaktního nošení dětí. Kromě poradenství ti mohu nabídnout kurzy přípravy ke kojení a nošení, rebozo masáže a tu nejširší nabídku nosítek a šátků k zapůjčení v Olomouci a okolí!
Podobné příspěvky
Látkové nebo šátkové nosítko? Toť otázka!
Na trhu najdete spoustu šátkových i látkových nosítek. Většina lidí zvláště v…
Jak vybrat ergonomické nosítko?
Je to tady, chcete si pořídit nosítko a najednou nevíte, které si…
Vlastnosti materiálu – příměsí šátků na nošení dětí
Většina výrobců šátků dělá kromě klasických bavlněných šátků také šátky s příměsí….
Vybíráme první šátek na nošení dětí
Brzy se vám má narodit vaše miminko, nebo jej již držíte v…
Nosíme v zimě – aneb jak obléct sebe a dítě
Venku už se nám ranní teploty blíží pomalu nule. Přemýšlíte každé ráno…
Recenze na šátky od společnosti AYU
Měli jsme možnost v naší regionální skupině testovat šátky od společnosti AYU….
Nošení na podzim
Teploměry nám po ránu ukazují už nějaký ten den nízkou teplotu. Navíc…
Jak správně nastavit nosítko? Aneb nejčastější chyby při nastavení nosítka
V tomto článku vám pomocí fotografií ukážeme jak si správně nastavit nosítko….
Nošení v létě
Je to opět tady. Po roce se nám vrátilo léto a vy…