Přeskočit na obsah
Facebook Instagram

nosimesrdcem@gmail.com;    Po - Pá 9:00-17:00 prosím volejte či pište sms, ozvu se vám.

Nosíme srdcem

  • Aktuality
  • Naše služby + ceníkRozbalit
    • Nošení dětí – kurzy a konzultace
    • Laktační poradenství
    • Rebozo masáže
  • Půjčovna nosítek a šátkůRozbalit
    • Šátky
    • Nosítka pro novorozence
    • Nosítka pro děti od 2 až 4 měsíců
    • Toddler nosítka + Onbuhimo
  • Reference od vás
  • Kontakt
  • Blog
Facebook Instagram
Nosíme srdcem

Newsletter

@nosimesrdcem
Nosíme srdcem

@nosimesrdcem

  • Nošení čelem ven - Proč to nedělat?

Tento princip nošení čelem ven je velkou doménou zvláště v Americe, díky využívání klokanek. Tento trend jak už to bývá se rozšířil i zde v rámci značek jako je Ergobaby, Manduca či Tula. 

Může to působit, že je to fajn způsob, protože dítko se rádo nosí v náručí obličejem od vás a pozoruje co se v místnosti děje. Na nošené miminko to však má dost špatný vliv. Pojďme si ukázat důvody, proč není nošení čelem ven vhodné:

🌸 Nevhodná poloha kyčlí - dítko nemá dostatečnou oporu pro nohy, nosítko nesahá od tzv. kolínka ke kolínku. Nohy tím pádem svírají ostrý úhel a visí dolů.
🌸 Nevhodná poloha páteře - dítěti má napřímenou páteř a zda jsou mu ohýbána extrémně do oblouku směrem ven. Zvýšen tlak na obratle. Dítě se nemůže schoulet do klubíčka, když si potřebuje odpočinout a usnout.
🌸 Tlak na třísla - omezení prokrvení v oblasti rozkroku, zvýšená zátěž na pánev a kyčle. Váhu dítěte nese jen rozkrok. Může dojít k poškození pánevního dna, genitálií nebo třísel. 
🌸 Chybějící opora hlavičky a krku - děti mohou mít dýchací obtíže, zvláště ty co hlavičku nedrží sami. ❗Nošení v této poloze, když děti nemají zpevněnou hlavičku výrazně nedoporučujeme.❗
🌸 Přemíra podnětů z vnějšku - dítě díky toho bývá unavené, plačtivé, stresované. Neboť dostává obrovské množství vnějších vjemů. Proto je tak důležité, aby se mělo miminko kam schovat (tím myslíme do hrudníku mámy)
🌸 Nepohodlí pro nosící osobu - tím, že se dítě od vás odklání, nesete váhu na ramenou a krku. 

Proto je vždy dobře nosit dítě čelem k sobě. Nejen, že snadněji reagujete na potřeby dítěte. Dítě se cítí bezpečně a chráněno. 

Jak to máte vy? Napište nám 🙂

#nosenideti #nosimedeti #nosenijeradost #nosimesvedeti #nosimesrdcem #nosimedetiolomouc #nosenivnositku #nosenivsatku #nosicikomunita #nosiciceskoslovensko  #tehotenstvi #materstvi #kontaktnirodicovstvi #olomouckykraj #olomoucko #olomouc
  • Bez kloboučků kojit nebudete!

Silikonové kloboučky, velmi skloňované téma v českých porodnicích u žen, které se snaží poprvé nakojit své miminko. 
Přiznejme si, kloboučky nejsou žádný skvělý vynález (a to mluvím z vlastní zkušenosti). Jsou naopak velmi nadužíváná věc a při delším užívání způsobí více škody než užitku. Pojďme si říct proč.

❌ Dostanete je, protože máte ploché/vpáčené či příliš velké bradavky.
🌸 Dítě se přisává na dvorec nikoli bradavku, takže jejich využití je naprosto zbytečné.

❌ Praskliny na bradavkách a citlivé bradavky klobouček nezachrání.
🌸 Je potřeba se podívat po jiné příčině (způsob přikládání a přisátí miminka a další faktory).

❌ Nepřisávající se miminko za vás klobouček také nevyřeší.
🌸 Chce to hodně kontaktu kůže na kůži, mazlení s miminkem a čas. 

Zkrátka žádná žena je nepotřebuje! A situace, které během kojení nastanou se dají řešit jinak než kloboučky. Protože ony opravdu řešením nejsou. 

Kloboučky jsou pouze nějakou "náplasti" na dosavadní problém, ale příčinu dané situace nikterak nevyřeší. 

Informujte se o kojení již v těhotenství. Můžete se pak obrnit od nevyžádaných rad z porodnice a tlaku okolí.

Co vás v začátcích kojení překvapilo? A jak jste se připravovali? Napište nám 🙂

#kojeni #kojenec #kojenedite #kojenedeti #kojenivnositku #kojenivsatku #kloboucky #klobouckykekojeni #breatfeeding #breastfeedingmom #tehotenstvi #materstvi #kontaktnirodicovstvi #olomouckykraj #olomoucko #olomouc
  • Proč nekupovat šátky/nosítka z Číny!

Nákupy na čínských e-shopech jsou stále oblíbené. Pořídíte na nich spoustu věcí za zlomek ceny oproti cenám zde. Stejné je to i s nosítky a šátky. 

Jak to tedy je? Opravdu ušetříte a nebo jsou to zbytečně vyhozené peníze?

Zde jsou fakty proč to není dobrý nápad:
🌸 Může se jednat o padělek a to se 100% jistotou.
🌸 Neexistují žádné atesty materiálu, ani certifikát textilu pro děti do 3 let.
🌸 Neexistují žádné testy na nosnost a výdrž popruhů a spon.
🌸 Nemáte možnost klasické reklamace.
🌸 Nosítka mohou být rozměrově menší než je originál.

Je tedy čistě na vás, zda koupíte nosítko z Číny, nebo si raději koupíte bazarové nosítko, kde máte jistotu, že se jedná o originál. Stále mějte, ale na paměti, že i na bazaru můžete narazit na "fake". Zvlášť co se Manducy a Ergobaby týká. 
❗Předem upozorňuji, že cílem příspěvku není útočit na čínské e-shopy, pouze upozornit na rizika s nákupem spojené.

#nosimedeti #nosenideti #nosimesrdcem #nosimedetolomouc #nositka #nosenidetivnositku #padelkynositek #nacosidatpozor #nosicikomunita #nosiciceskoslovensko #materstvi #tehotenstvi #kontaktnirodicovstvi #olomouckykraj #olomoucko #olomouc
  • Dítě má ruce ven z šátku/nosítka. Je to problém?

Mnoho z vás to jistě bude řešit u svých dětí. Většinou toto období přichází okolo 4-6m. Děti jsou zvídavé a chtějí objevovat svět nejen zrakem, ale i hmatem a snaží se dostat ruce ven z šátku nebo nosítka. 

Je to problém?
V zásadě to tak velký problém není. Důležité je, aby už dítě samostatně sedělo (tj. že jej neposazujete, sedí bez opory či něčí pomoci). V tomto případě ruce ven z šátku/nosítka nevadí. 

Pokud však nemá dítě zpevněný střed těla, je potřeba aby mělo ruce při nošení schované. Ruce schované uvnitř šátku/nosítka znamená, že je mají schované po vrchní část ramínek. Jejich páteř a svaly nejsou dostatečně zpevněné, aby mohly děti mít ruce venku bez opory.

Když děti vyndají ruce ven z šátku v době kdy nejsou připravené způsobí to změnu pozice v šátku/nosítku a děti bývají prohnuté v zádech. 

V případě, že potřebuje dítě na něco dosáhnout a vyndá si ruku na pár minut, je to v pořádku a není potřeba situaci nějak výrazně řešit. 

V okamžiku kdy už jsou děti dostatečně staré, samy sedí a chtějí se nosit s rukama venku (ano některé děti to za celou dobu nošení nevyžadují), tak je dobré uvázat šátek klasickým způsobem a nechat dítě, aby si ruce vytáhlo. Když dítě usne, lehce mu ruce do šátku schováte a zajistíte tak lepší oporu.
Pokud nosíte spíše v nosítku, bylo by dobré stáhnout zádovou opěrku, aby dítě netlačila v podpaží. Hned když usne můžete opět zádovou opěrku prodloužit a dítěti ruce schovat.

Dávají vaše děti ruce ven? Kdy s tím začali? Napište nám
#nosimedeti #nosenideti #nosenijeradost #nosimedetiolomouc #nosimesrdcem #nosenivnositku #nosenivsatku #nosicikomunita #nosiciceskoslovensko #tehotenstvi #materstvi #kontaktnirodicovtstvi #olomouckykraj #olomouc #olomoucko
  • Vážení před a po kojení

Taky to po vás chtěli v porodnici? Neustále kontrolovat váhu svého novorozeného uzlíčku před tím i po tom co jej kojíte? Nebo to vyžadoval pediatr, protože miminko málo přibývá na váze?

A víte, že je to k ničemu? Nemá to totiž žádnou vypovídající hodnotu. V předchozím příspěvku o kojení jsem psala, že má novorozenec první dny žaludek o velikosti třešně. Což logicky znamená, že vám to na váze vůbec nic neukáže, když už tak naprosté minimum. 

Miminka totiž:
🌸 jenom tak dudlají,
🌸 cucnou si, že mají žízeň,
🌸 dostanou obrovský hlad a tak se nají,
🌸 chtějí být je v blízkosti mámy a tak spí přisáté na prso, aby maminka nikam neodešla,
🌸 něco je vystresovalo a je potřeba si cucnout, aby to bylo lepší.

Tohle vše je naprosto přirozené, v pořádku a není na tom vůbec nic špatného. 

Co je naopak nejdůležitější?
🌸 kojte na požádání.
🌸 kojte kdykoliv je dítě nespokojené, nervózní, nemůže usnout nebo se cítí nesvé.

Já budu ráda až tyto rady a nařízení přestanou platit. Do té doby je potřeba se informovat již před porodem a hlavně pouštět to jedním uchem tam a druhým ven.

Dostali jste tyhle rady nebo nařízení ať už u pediatra nebo v porodnici? Co vám přesně tyto rady přinesli? Napište nám

#kojeni #kojenedite #kojenedeti #vazenipredapokojeni #vazenimiminka #miminko #laktacniporadenstvi #laktacniporadkyne #LP #breatfeeding #breastfeedingmom #olomouckykraj #olomoucko #olomouc
  • Měkký nebo tvrdý bederní pás?
Věc, kterou při výběru nosítka řeší spousta žen. Hned po velikosti nosítka se ptají právě na to zda je lepší měkký nebo tvrdý bederní pás. Odpověď bohužel nelze říci jednoznačně. 

Nezáleží totiž jenom na tvrdosti bederního pásu, záleží i na jeho délce a tvaru.
Ženy s plnějšími tvary pravděpodobně upřednostní širší a delší bederní pásy (nemyslím tím, že by nezaply ty krátce polstrované, ovšem pak jim může vadit utažený popruh přes záda). 
Ženy štíhlejší naopak sáhnout po užších bederních pásech ( samozřejmě to není pravidlo a může jim vyhovovat širší bederní pás. 

Kdy tedy sáhnout po měkkém a kdy po tvrdém bederním pásu?

Měkký bederní pás bych volila v situacích:
 🌸 Novorozené miminko - tady je perfektní na bolavé tělo po porodu.
 🌸 Při rostoucím nosítku od 2-4m - určitě proč ne, jen počítejte s tím, že vám může být nepohodlné od 8-9 kg (viz. BeLenka 4ever). Některá mohou vydržet i déle.

Situace, kdy bych se měkkému pásu vyhnula:
 🌸 Děti od 8-9 kg - pokud vybíráte nosítko právě teď už bych nad měkkým bederním pásem moc neuvažovala. Pokud je vám, ale pohodlnější tak proč ne, ale asi to nebude na dlouho.
 🌸 Batolata nad 1,5 roku - tady bych měkký bederní pás obešla obloukem.

Tvrdý bederní pás bych volila v situacích:
 🌸 Pro batolata - tady je to jasná volba.
 🌸 Pro děti, které mají velké rodiče - zde je pravděpodobnost, že budete potřebovat pevnější oporu dříve. Ač je dítko malé (věkem), tak může být velké a těžké dříve než jeho vrstevníci.
 🌸 Tatínci - ti většinou pevné bederní pásy preferují.
 🌸 Turisti - ti jsou zase většinou zvyklí na batohy a krosny, takže jim to vyhovuje.

I přesto co je napsáno výše je vždy všechno individuální a je potřeba nosítka vyzkoušet než si je pořídíte. Pokud si nejste jistí výběrem ozvěte se nám a společně najdeme nosítko právě pro vás.

Jste tým měkký nebo tvrdý bederní pás? A proč tomu tak je? Napište nám

#nosimedeti #nosimedetiolomouc #nosenideti #nosenijeradost #nosimesrdcem #nositko #vybiramenositko #bedernipas #nosenivnositku #poradkynenosenideti #nosicikomunita #nosiciceskoslovensko #tehotenstvi #materstvi #kontaktnirodicovstvi #olomoucko #olomouckykraj #olomouc
  • Ještě nemáte mléko, zatím kojit nemůžete - aneb co je to kolostrum!

Buď jste se s touto větou již setkali nebo se sní setkáte pokud právě čekáte miminko. Tuto větu si na oddělení šestinedělí vyslechne prakticky každá žena. Jenže ono tomu tak vůbec není. 
Kolostrum/Mlezivo se v těle matky začíná utvářet již v druhém trimestru těhotenství okolo 16.týdne. Ke konci těhotenství může žena pozorovat jak kapky mléka odcházejí z jejich prsů. 

! Pozor ne každá žena toto zpozoruje, některým se kolostrum či mlezivo před porodem spustit nemusí! Není to špatně, je to o tom, že každá žena je jedinečná, každé tělo je jiné a na následné kojení to nemá vůbec žádný vliv.

Tomuto prvnímu mléku se říká kolostrum - neboli “tekuté zlato”,mlezivo. Nemáme jen sice moc, ale za to je nabité:
🌸vitamíny,
🌸minerály,
🌸protilátkami,
🌸bílkovinou a tuky.

Prostě to nejvýživnější co miminko po porodu potřebuje. Miminko má totiž v první den života žaludek asi o velikosti třešně. Je tedy jasné, že tohle malé množství je pro dítě naprosto dostačující.

Kolostrum je velmi zásadní při tvorbě imunitního systému vašeho miminka. Dokáže dítěti pomoci s vytvořením přirozené ochrany před bakteriemi, viry a plísněmi. Obecně lze říci, že kolostrum pomáhá miminku zvládnout období těsně po porodu. Zhruba kolem třetího až pátého dne po porodu má většinou žena místo kolostra mléko, ale nemusí to být pravidlem. 

Pokud žena rodí císařským řezem situace zde není jiná. I tyto žena mají dostatek kolostra a mléka. Tento způsob porodu nijak neovlivňuje to zda žena bude či nebude kojit. Mají na to vliv především nedostatek času, kontaktu a separace.

A co vy? Zaznamenali jste změny před porodem? Teklo vám mlezivo/kolostrum? Napište nám.
#kojeni #kojenedite #kojenedeti #kolostrum #prvnimleko #kojenijenormalni #kojenijeprirozene #kojenislaskou #laktacniporadenstvi #laktacniporadkyne #lp #tehotenstvi #materstvi #kontaktnirodicovstvi #olomoucko #olomouckykraj #olomouc
  • Malé připomenutí v novém roce 

🌸Dítě nošením nerozmazlíš - dítě potřebuje neustálý kontakt s matkou, aby se cítilo v bezpečí a chráněno. Převážně pak jsou nejdůležitější první tři měsíce života dítěte. 

🌸Nosit můžeš od narození - nosit můžete v elastickém šátku, pevném šátku i nosítku. Nic není špatně. Chce to jen myslet na správný úvaz/správné nastavení nosítka. Pokud si nejste jistí, neváhejte mě kontaktovat.

🌸Nenos miminko čelem od sebe - nejen, že je tato poloha nevhodná z pohledu vývoje páteře a kyčlí. Navíc dítě dostává příliš mnoho podnětů a není schopno se schovat a chránit pokud je mu něco nepříjemné. 

Pokud si nejste jistí, vždy nás můžete kontaktovat. Můžeme se spojit přes videohovor a společně probrat co vás trápí. 

Napadá vás ještě něco ve spojitosti s nošením co byste rádi ostatním sdělili? Napište nám 🙂

#nosimedeti #nosimenasedeti #nosenideti #nosenijeradost #nosimesrdcem #nosimedetiolomouc #nosimeslaskou #tehotenstvi #materstvi #kontaktnirodicovstvi #nosiciceskoslovensko #nosicikomunita #olomouckykraj #olomoucko #olomouc
  • Jednovelikostní či rostoucí nosítko?
Před koncem roku jsme si prošli typy nosítek. Nyní se podíváme jaký je rozdíl v jednovelikostním a rostoucím nosítku.

Jednovelikostní nosítko:
🌸Nosítko, které nemá nastavení sedu ani zádové opěrky.
🌸Je určeno jen pro určitou velikost.
🌸Rychlé nasazení, bez předchozího dlouhého nastavování.
🌸Nosítko většinou minimalistického vzhledu.
🌸Označuje se názvy jako mini, baby, mezi, toddler atd.
🌸Není moc výrobců, kteří je šijí.

Tyto nosítka jsou většinou až od 4 měsíců a nevydrží zase extra dlouho. Například od 4-14m, vždy však záleží i na proporcích dítěte. Můžete mít 10m dítě, které už se do menší verze nevejde a ta následující je mu ještě velká.

Rostoucí nosítko:
🌸Modernější typ nosítek.
🌸Má nastavení šířky sedu, délku zádové opěrky a mnohdy i nastavení za hlavou dítka.
🌸Vydrží vám delší dobu než jednovelikostní nosítko.
🌸Před prvním použitím je potřeba delší čas pro nastavení nosítka. Poté už je nasazení velmi rychlé.
🌸Je potřeba jej po určité době opět přenastavit.
🌸Označuje se názvy jako uni, flexible, grow, free to grow, rostoucí, atd.

Tady bych si jen dala pozor a nekupovala nosítko, které je od narození po chodící děti tzv. na celé nosící období. Je tam pro novorozence zbytečně moc ohybů a pokrčené látky, takže vám ani miminku to nemusí sedět a vyhovovat. Volila bych vždy varianty od narození cca do 1-1,5 roku a následně pak od toho 1-1,5 roku až do 3-5 let.

Jsou vám milejší jednovelikostní či rostoucí nosítka? Napište nám 👇
#nosenideti #nosimedeti #nosimesvedeti #nosimesrdcem #nosimedetiolomouc #nositko #rostoucinositko #jednovelikostninositko #nosimevnositku #nosenidetivnositku #nosicikomunita #kontaktnirodicovstvi #materstvi #nosiciceskoslovensko #olomouckykraj #olomoucko #olomouc
Sledujte nás na Instagramu
Nošení čelem ven - Proč to nedělat?

Tento princip nošení čelem ven je velkou doménou zvláště v Americe, díky využívání klokanek. Tento trend jak už to bývá se rozšířil i zde v rámci značek jako je Ergobaby, Manduca či Tula. 

Může to působit, že je to fajn způsob, protože dítko se rádo nosí v náručí obličejem od vás a pozoruje co se v místnosti děje. Na nošené miminko to však má dost špatný vliv. Pojďme si ukázat důvody, proč není nošení čelem ven vhodné:

🌸 Nevhodná poloha kyčlí - dítko nemá dostatečnou oporu pro nohy, nosítko nesahá od tzv. kolínka ke kolínku. Nohy tím pádem svírají ostrý úhel a visí dolů.
🌸 Nevhodná poloha páteře - dítěti má napřímenou páteř a zda jsou mu ohýbána extrémně do oblouku směrem ven. Zvýšen tlak na obratle. Dítě se nemůže schoulet do klubíčka, když si potřebuje odpočinout a usnout.
🌸 Tlak na třísla - omezení prokrvení v oblasti rozkroku, zvýšená zátěž na pánev a kyčle. Váhu dítěte nese jen rozkrok. Může dojít k poškození pánevního dna, genitálií nebo třísel. 
🌸 Chybějící opora hlavičky a krku - děti mohou mít dýchací obtíže, zvláště ty co hlavičku nedrží sami. ❗Nošení v této poloze, když děti nemají zpevněnou hlavičku výrazně nedoporučujeme.❗
🌸 Přemíra podnětů z vnějšku - dítě díky toho bývá unavené, plačtivé, stresované. Neboť dostává obrovské množství vnějších vjemů. Proto je tak důležité, aby se mělo miminko kam schovat (tím myslíme do hrudníku mámy)
🌸 Nepohodlí pro nosící osobu - tím, že se dítě od vás odklání, nesete váhu na ramenou a krku. 

Proto je vždy dobře nosit dítě čelem k sobě. Nejen, že snadněji reagujete na potřeby dítěte. Dítě se cítí bezpečně a chráněno. 

Jak to máte vy? Napište nám 🙂

#nosenideti #nosimedeti #nosenijeradost #nosimesvedeti #nosimesrdcem #nosimedetiolomouc #nosenivnositku #nosenivsatku #nosicikomunita #nosiciceskoslovensko  #tehotenstvi #materstvi #kontaktnirodicovstvi #olomouckykraj #olomoucko #olomouc
Nošení čelem ven - Proč to nedělat?

Tento princip nošení čelem ven je velkou doménou zvláště v Americe, díky využívání klokanek. Tento trend jak už to bývá se rozšířil i zde v rámci značek jako je Ergobaby, Manduca či Tula. 

Může to působit, že je to fajn způsob, protože dítko se rádo nosí v náručí obličejem od vás a pozoruje co se v místnosti děje. Na nošené miminko to však má dost špatný vliv. Pojďme si ukázat důvody, proč není nošení čelem ven vhodné:

🌸 Nevhodná poloha kyčlí - dítko nemá dostatečnou oporu pro nohy, nosítko nesahá od tzv. kolínka ke kolínku. Nohy tím pádem svírají ostrý úhel a visí dolů.
🌸 Nevhodná poloha páteře - dítěti má napřímenou páteř a zda jsou mu ohýbána extrémně do oblouku směrem ven. Zvýšen tlak na obratle. Dítě se nemůže schoulet do klubíčka, když si potřebuje odpočinout a usnout.
🌸 Tlak na třísla - omezení prokrvení v oblasti rozkroku, zvýšená zátěž na pánev a kyčle. Váhu dítěte nese jen rozkrok. Může dojít k poškození pánevního dna, genitálií nebo třísel. 
🌸 Chybějící opora hlavičky a krku - děti mohou mít dýchací obtíže, zvláště ty co hlavičku nedrží sami. ❗Nošení v této poloze, když děti nemají zpevněnou hlavičku výrazně nedoporučujeme.❗
🌸 Přemíra podnětů z vnějšku - dítě díky toho bývá unavené, plačtivé, stresované. Neboť dostává obrovské množství vnějších vjemů. Proto je tak důležité, aby se mělo miminko kam schovat (tím myslíme do hrudníku mámy)
🌸 Nepohodlí pro nosící osobu - tím, že se dítě od vás odklání, nesete váhu na ramenou a krku. 

Proto je vždy dobře nosit dítě čelem k sobě. Nejen, že snadněji reagujete na potřeby dítěte. Dítě se cítí bezpečně a chráněno. 

Jak to máte vy? Napište nám 🙂

#nosenideti #nosimedeti #nosenijeradost #nosimesvedeti #nosimesrdcem #nosimedetiolomouc #nosenivnositku #nosenivsatku #nosicikomunita #nosiciceskoslovensko  #tehotenstvi #materstvi #kontaktnirodicovstvi #olomouckykraj #olomoucko #olomouc
Nošení čelem ven - Proč to nedělat?

Tento princip nošení čelem ven je velkou doménou zvláště v Americe, díky využívání klokanek. Tento trend jak už to bývá se rozšířil i zde v rámci značek jako je Ergobaby, Manduca či Tula. 

Může to působit, že je to fajn způsob, protože dítko se rádo nosí v náručí obličejem od vás a pozoruje co se v místnosti děje. Na nošené miminko to však má dost špatný vliv. Pojďme si ukázat důvody, proč není nošení čelem ven vhodné:

🌸 Nevhodná poloha kyčlí - dítko nemá dostatečnou oporu pro nohy, nosítko nesahá od tzv. kolínka ke kolínku. Nohy tím pádem svírají ostrý úhel a visí dolů.
🌸 Nevhodná poloha páteře - dítěti má napřímenou páteř a zda jsou mu ohýbána extrémně do oblouku směrem ven. Zvýšen tlak na obratle. Dítě se nemůže schoulet do klubíčka, když si potřebuje odpočinout a usnout.
🌸 Tlak na třísla - omezení prokrvení v oblasti rozkroku, zvýšená zátěž na pánev a kyčle. Váhu dítěte nese jen rozkrok. Může dojít k poškození pánevního dna, genitálií nebo třísel. 
🌸 Chybějící opora hlavičky a krku - děti mohou mít dýchací obtíže, zvláště ty co hlavičku nedrží sami. ❗Nošení v této poloze, když děti nemají zpevněnou hlavičku výrazně nedoporučujeme.❗
🌸 Přemíra podnětů z vnějšku - dítě díky toho bývá unavené, plačtivé, stresované. Neboť dostává obrovské množství vnějších vjemů. Proto je tak důležité, aby se mělo miminko kam schovat (tím myslíme do hrudníku mámy)
🌸 Nepohodlí pro nosící osobu - tím, že se dítě od vás odklání, nesete váhu na ramenou a krku. 

Proto je vždy dobře nosit dítě čelem k sobě. Nejen, že snadněji reagujete na potřeby dítěte. Dítě se cítí bezpečně a chráněno. 

Jak to máte vy? Napište nám 🙂

#nosenideti #nosimedeti #nosenijeradost #nosimesvedeti #nosimesrdcem #nosimedetiolomouc #nosenivnositku #nosenivsatku #nosicikomunita #nosiciceskoslovensko  #tehotenstvi #materstvi #kontaktnirodicovstvi #olomouckykraj #olomoucko #olomouc
Nošení čelem ven - Proč to nedělat?

Tento princip nošení čelem ven je velkou doménou zvláště v Americe, díky využívání klokanek. Tento trend jak už to bývá se rozšířil i zde v rámci značek jako je Ergobaby, Manduca či Tula. 

Může to působit, že je to fajn způsob, protože dítko se rádo nosí v náručí obličejem od vás a pozoruje co se v místnosti děje. Na nošené miminko to však má dost špatný vliv. Pojďme si ukázat důvody, proč není nošení čelem ven vhodné:

🌸 Nevhodná poloha kyčlí - dítko nemá dostatečnou oporu pro nohy, nosítko nesahá od tzv. kolínka ke kolínku. Nohy tím pádem svírají ostrý úhel a visí dolů.
🌸 Nevhodná poloha páteře - dítěti má napřímenou páteř a zda jsou mu ohýbána extrémně do oblouku směrem ven. Zvýšen tlak na obratle. Dítě se nemůže schoulet do klubíčka, když si potřebuje odpočinout a usnout.
🌸 Tlak na třísla - omezení prokrvení v oblasti rozkroku, zvýšená zátěž na pánev a kyčle. Váhu dítěte nese jen rozkrok. Může dojít k poškození pánevního dna, genitálií nebo třísel. 
🌸 Chybějící opora hlavičky a krku - děti mohou mít dýchací obtíže, zvláště ty co hlavičku nedrží sami. ❗Nošení v této poloze, když děti nemají zpevněnou hlavičku výrazně nedoporučujeme.❗
🌸 Přemíra podnětů z vnějšku - dítě díky toho bývá unavené, plačtivé, stresované. Neboť dostává obrovské množství vnějších vjemů. Proto je tak důležité, aby se mělo miminko kam schovat (tím myslíme do hrudníku mámy)
🌸 Nepohodlí pro nosící osobu - tím, že se dítě od vás odklání, nesete váhu na ramenou a krku. 

Proto je vždy dobře nosit dítě čelem k sobě. Nejen, že snadněji reagujete na potřeby dítěte. Dítě se cítí bezpečně a chráněno. 

Jak to máte vy? Napište nám 🙂

#nosenideti #nosimedeti #nosenijeradost #nosimesvedeti #nosimesrdcem #nosimedetiolomouc #nosenivnositku #nosenivsatku #nosicikomunita #nosiciceskoslovensko  #tehotenstvi #materstvi #kontaktnirodicovstvi #olomouckykraj #olomoucko #olomouc
@nosimesrdcem
@nosimesrdcem
•
Follow
Nošení čelem ven - Proč to nedělat? Tento princip nošení čelem ven je velkou doménou zvláště v Americe, díky využívání klokanek. Tento trend jak už to bývá se rozšířil i zde v rámci značek jako je Ergobaby, Manduca či Tula. Může to působit, že je to fajn způsob, protože dítko se rádo nosí v náručí obličejem od vás a pozoruje co se v místnosti děje. Na nošené miminko to však má dost špatný vliv. Pojďme si ukázat důvody, proč není nošení čelem ven vhodné: 🌸 Nevhodná poloha kyčlí - dítko nemá dostatečnou oporu pro nohy, nosítko nesahá od tzv. kolínka ke kolínku. Nohy tím pádem svírají ostrý úhel a visí dolů. 🌸 Nevhodná poloha páteře - dítěti má napřímenou páteř a zda jsou mu ohýbána extrémně do oblouku směrem ven. Zvýšen tlak na obratle. Dítě se nemůže schoulet do klubíčka, když si potřebuje odpočinout a usnout. 🌸 Tlak na třísla - omezení prokrvení v oblasti rozkroku, zvýšená zátěž na pánev a kyčle. Váhu dítěte nese jen rozkrok. Může dojít k poškození pánevního dna, genitálií nebo třísel. 🌸 Chybějící opora hlavičky a krku - děti mohou mít dýchací obtíže, zvláště ty co hlavičku nedrží sami. ❗Nošení v této poloze, když děti nemají zpevněnou hlavičku výrazně nedoporučujeme.❗ 🌸 Přemíra podnětů z vnějšku - dítě díky toho bývá unavené, plačtivé, stresované. Neboť dostává obrovské množství vnějších vjemů. Proto je tak důležité, aby se mělo miminko kam schovat (tím myslíme do hrudníku mámy) 🌸 Nepohodlí pro nosící osobu - tím, že se dítě od vás odklání, nesete váhu na ramenou a krku. Proto je vždy dobře nosit dítě čelem k sobě. Nejen, že snadněji reagujete na potřeby dítěte. Dítě se cítí bezpečně a chráněno. Jak to máte vy? Napište nám 🙂 #nosenideti #nosimedeti #nosenijeradost #nosimesvedeti #nosimesrdcem #nosimedetiolomouc #nosenivnositku #nosenivsatku #nosicikomunita #nosiciceskoslovensko #tehotenstvi #materstvi #kontaktnirodicovstvi #olomouckykraj #olomoucko #olomouc
1 dnem ago
View on Instagram |
1/9
@nosimesrdcem
@nosimesrdcem
•
Follow
Bez kloboučků kojit nebudete! Silikonové kloboučky, velmi skloňované téma v českých porodnicích u žen, které se snaží poprvé nakojit své miminko. Přiznejme si, kloboučky nejsou žádný skvělý vynález (a to mluvím z vlastní zkušenosti). Jsou naopak velmi nadužíváná věc a při delším užívání způsobí více škody než užitku. Pojďme si říct proč. ❌ Dostanete je, protože máte ploché/vpáčené či příliš velké bradavky. 🌸 Dítě se přisává na dvorec nikoli bradavku, takže jejich využití je naprosto zbytečné. ❌ Praskliny na bradavkách a citlivé bradavky klobouček nezachrání. 🌸 Je potřeba se podívat po jiné příčině (způsob přikládání a přisátí miminka a další faktory). ❌ Nepřisávající se miminko za vás klobouček také nevyřeší. 🌸 Chce to hodně kontaktu kůže na kůži, mazlení s miminkem a čas. Zkrátka žádná žena je nepotřebuje! A situace, které během kojení nastanou se dají řešit jinak než kloboučky. Protože ony opravdu řešením nejsou. Kloboučky jsou pouze nějakou "náplasti" na dosavadní problém, ale příčinu dané situace nikterak nevyřeší. Informujte se o kojení již v těhotenství. Můžete se pak obrnit od nevyžádaných rad z porodnice a tlaku okolí. Co vás v začátcích kojení překvapilo? A jak jste se připravovali? Napište nám 🙂 #kojeni #kojenec #kojenedite #kojenedeti #kojenivnositku #kojenivsatku #kloboucky #klobouckykekojeni #breatfeeding #breastfeedingmom #tehotenstvi #materstvi #kontaktnirodicovstvi #olomouckykraj #olomoucko #olomouc
4 dny ago
View on Instagram |
2/9
Proč nekupovat šátky/nosítka z Číny!

Nákupy na čínských e-shopech jsou stále oblíbené. Pořídíte na nich spoustu věcí za zlomek ceny oproti cenám zde. Stejné je to i s nosítky a šátky. 

Jak to tedy je? Opravdu ušetříte a nebo jsou to zbytečně vyhozené peníze?

Zde jsou fakty proč to není dobrý nápad:
🌸 Může se jednat o padělek a to se 100% jistotou.
🌸 Neexistují žádné atesty materiálu, ani certifikát textilu pro děti do 3 let.
🌸 Neexistují žádné testy na nosnost a výdrž popruhů a spon.
🌸 Nemáte možnost klasické reklamace.
🌸 Nosítka mohou být rozměrově menší než je originál.

Je tedy čistě na vás, zda koupíte nosítko z Číny, nebo si raději koupíte bazarové nosítko, kde máte jistotu, že se jedná o originál. Stále mějte, ale na paměti, že i na bazaru můžete narazit na "fake". Zvlášť co se Manducy a Ergobaby týká. 
❗Předem upozorňuji, že cílem příspěvku není útočit na čínské e-shopy, pouze upozornit na rizika s nákupem spojené.

#nosimedeti #nosenideti #nosimesrdcem #nosimedetolomouc #nositka #nosenidetivnositku #padelkynositek #nacosidatpozor #nosicikomunita #nosiciceskoslovensko #materstvi #tehotenstvi #kontaktnirodicovstvi #olomouckykraj #olomoucko #olomouc
Proč nekupovat šátky/nosítka z Číny!

Nákupy na čínských e-shopech jsou stále oblíbené. Pořídíte na nich spoustu věcí za zlomek ceny oproti cenám zde. Stejné je to i s nosítky a šátky. 

Jak to tedy je? Opravdu ušetříte a nebo jsou to zbytečně vyhozené peníze?

Zde jsou fakty proč to není dobrý nápad:
🌸 Může se jednat o padělek a to se 100% jistotou.
🌸 Neexistují žádné atesty materiálu, ani certifikát textilu pro děti do 3 let.
🌸 Neexistují žádné testy na nosnost a výdrž popruhů a spon.
🌸 Nemáte možnost klasické reklamace.
🌸 Nosítka mohou být rozměrově menší než je originál.

Je tedy čistě na vás, zda koupíte nosítko z Číny, nebo si raději koupíte bazarové nosítko, kde máte jistotu, že se jedná o originál. Stále mějte, ale na paměti, že i na bazaru můžete narazit na "fake". Zvlášť co se Manducy a Ergobaby týká. 
❗Předem upozorňuji, že cílem příspěvku není útočit na čínské e-shopy, pouze upozornit na rizika s nákupem spojené.

#nosimedeti #nosenideti #nosimesrdcem #nosimedetolomouc #nositka #nosenidetivnositku #padelkynositek #nacosidatpozor #nosicikomunita #nosiciceskoslovensko #materstvi #tehotenstvi #kontaktnirodicovstvi #olomouckykraj #olomoucko #olomouc
Proč nekupovat šátky/nosítka z Číny!

Nákupy na čínských e-shopech jsou stále oblíbené. Pořídíte na nich spoustu věcí za zlomek ceny oproti cenám zde. Stejné je to i s nosítky a šátky. 

Jak to tedy je? Opravdu ušetříte a nebo jsou to zbytečně vyhozené peníze?

Zde jsou fakty proč to není dobrý nápad:
🌸 Může se jednat o padělek a to se 100% jistotou.
🌸 Neexistují žádné atesty materiálu, ani certifikát textilu pro děti do 3 let.
🌸 Neexistují žádné testy na nosnost a výdrž popruhů a spon.
🌸 Nemáte možnost klasické reklamace.
🌸 Nosítka mohou být rozměrově menší než je originál.

Je tedy čistě na vás, zda koupíte nosítko z Číny, nebo si raději koupíte bazarové nosítko, kde máte jistotu, že se jedná o originál. Stále mějte, ale na paměti, že i na bazaru můžete narazit na "fake". Zvlášť co se Manducy a Ergobaby týká. 
❗Předem upozorňuji, že cílem příspěvku není útočit na čínské e-shopy, pouze upozornit na rizika s nákupem spojené.

#nosimedeti #nosenideti #nosimesrdcem #nosimedetolomouc #nositka #nosenidetivnositku #padelkynositek #nacosidatpozor #nosicikomunita #nosiciceskoslovensko #materstvi #tehotenstvi #kontaktnirodicovstvi #olomouckykraj #olomoucko #olomouc
Proč nekupovat šátky/nosítka z Číny!

Nákupy na čínských e-shopech jsou stále oblíbené. Pořídíte na nich spoustu věcí za zlomek ceny oproti cenám zde. Stejné je to i s nosítky a šátky. 

Jak to tedy je? Opravdu ušetříte a nebo jsou to zbytečně vyhozené peníze?

Zde jsou fakty proč to není dobrý nápad:
🌸 Může se jednat o padělek a to se 100% jistotou.
🌸 Neexistují žádné atesty materiálu, ani certifikát textilu pro děti do 3 let.
🌸 Neexistují žádné testy na nosnost a výdrž popruhů a spon.
🌸 Nemáte možnost klasické reklamace.
🌸 Nosítka mohou být rozměrově menší než je originál.

Je tedy čistě na vás, zda koupíte nosítko z Číny, nebo si raději koupíte bazarové nosítko, kde máte jistotu, že se jedná o originál. Stále mějte, ale na paměti, že i na bazaru můžete narazit na "fake". Zvlášť co se Manducy a Ergobaby týká. 
❗Předem upozorňuji, že cílem příspěvku není útočit na čínské e-shopy, pouze upozornit na rizika s nákupem spojené.

#nosimedeti #nosenideti #nosimesrdcem #nosimedetolomouc #nositka #nosenidetivnositku #padelkynositek #nacosidatpozor #nosicikomunita #nosiciceskoslovensko #materstvi #tehotenstvi #kontaktnirodicovstvi #olomouckykraj #olomoucko #olomouc
Proč nekupovat šátky/nosítka z Číny!

Nákupy na čínských e-shopech jsou stále oblíbené. Pořídíte na nich spoustu věcí za zlomek ceny oproti cenám zde. Stejné je to i s nosítky a šátky. 

Jak to tedy je? Opravdu ušetříte a nebo jsou to zbytečně vyhozené peníze?

Zde jsou fakty proč to není dobrý nápad:
🌸 Může se jednat o padělek a to se 100% jistotou.
🌸 Neexistují žádné atesty materiálu, ani certifikát textilu pro děti do 3 let.
🌸 Neexistují žádné testy na nosnost a výdrž popruhů a spon.
🌸 Nemáte možnost klasické reklamace.
🌸 Nosítka mohou být rozměrově menší než je originál.

Je tedy čistě na vás, zda koupíte nosítko z Číny, nebo si raději koupíte bazarové nosítko, kde máte jistotu, že se jedná o originál. Stále mějte, ale na paměti, že i na bazaru můžete narazit na "fake". Zvlášť co se Manducy a Ergobaby týká. 
❗Předem upozorňuji, že cílem příspěvku není útočit na čínské e-shopy, pouze upozornit na rizika s nákupem spojené.

#nosimedeti #nosenideti #nosimesrdcem #nosimedetolomouc #nositka #nosenidetivnositku #padelkynositek #nacosidatpozor #nosicikomunita #nosiciceskoslovensko #materstvi #tehotenstvi #kontaktnirodicovstvi #olomouckykraj #olomoucko #olomouc
Proč nekupovat šátky/nosítka z Číny!

Nákupy na čínských e-shopech jsou stále oblíbené. Pořídíte na nich spoustu věcí za zlomek ceny oproti cenám zde. Stejné je to i s nosítky a šátky. 

Jak to tedy je? Opravdu ušetříte a nebo jsou to zbytečně vyhozené peníze?

Zde jsou fakty proč to není dobrý nápad:
🌸 Může se jednat o padělek a to se 100% jistotou.
🌸 Neexistují žádné atesty materiálu, ani certifikát textilu pro děti do 3 let.
🌸 Neexistují žádné testy na nosnost a výdrž popruhů a spon.
🌸 Nemáte možnost klasické reklamace.
🌸 Nosítka mohou být rozměrově menší než je originál.

Je tedy čistě na vás, zda koupíte nosítko z Číny, nebo si raději koupíte bazarové nosítko, kde máte jistotu, že se jedná o originál. Stále mějte, ale na paměti, že i na bazaru můžete narazit na "fake". Zvlášť co se Manducy a Ergobaby týká. 
❗Předem upozorňuji, že cílem příspěvku není útočit na čínské e-shopy, pouze upozornit na rizika s nákupem spojené.

#nosimedeti #nosenideti #nosimesrdcem #nosimedetolomouc #nositka #nosenidetivnositku #padelkynositek #nacosidatpozor #nosicikomunita #nosiciceskoslovensko #materstvi #tehotenstvi #kontaktnirodicovstvi #olomouckykraj #olomoucko #olomouc
Proč nekupovat šátky/nosítka z Číny!

Nákupy na čínských e-shopech jsou stále oblíbené. Pořídíte na nich spoustu věcí za zlomek ceny oproti cenám zde. Stejné je to i s nosítky a šátky. 

Jak to tedy je? Opravdu ušetříte a nebo jsou to zbytečně vyhozené peníze?

Zde jsou fakty proč to není dobrý nápad:
🌸 Může se jednat o padělek a to se 100% jistotou.
🌸 Neexistují žádné atesty materiálu, ani certifikát textilu pro děti do 3 let.
🌸 Neexistují žádné testy na nosnost a výdrž popruhů a spon.
🌸 Nemáte možnost klasické reklamace.
🌸 Nosítka mohou být rozměrově menší než je originál.

Je tedy čistě na vás, zda koupíte nosítko z Číny, nebo si raději koupíte bazarové nosítko, kde máte jistotu, že se jedná o originál. Stále mějte, ale na paměti, že i na bazaru můžete narazit na "fake". Zvlášť co se Manducy a Ergobaby týká. 
❗Předem upozorňuji, že cílem příspěvku není útočit na čínské e-shopy, pouze upozornit na rizika s nákupem spojené.

#nosimedeti #nosenideti #nosimesrdcem #nosimedetolomouc #nositka #nosenidetivnositku #padelkynositek #nacosidatpozor #nosicikomunita #nosiciceskoslovensko #materstvi #tehotenstvi #kontaktnirodicovstvi #olomouckykraj #olomoucko #olomouc
Proč nekupovat šátky/nosítka z Číny!

Nákupy na čínských e-shopech jsou stále oblíbené. Pořídíte na nich spoustu věcí za zlomek ceny oproti cenám zde. Stejné je to i s nosítky a šátky. 

Jak to tedy je? Opravdu ušetříte a nebo jsou to zbytečně vyhozené peníze?

Zde jsou fakty proč to není dobrý nápad:
🌸 Může se jednat o padělek a to se 100% jistotou.
🌸 Neexistují žádné atesty materiálu, ani certifikát textilu pro děti do 3 let.
🌸 Neexistují žádné testy na nosnost a výdrž popruhů a spon.
🌸 Nemáte možnost klasické reklamace.
🌸 Nosítka mohou být rozměrově menší než je originál.

Je tedy čistě na vás, zda koupíte nosítko z Číny, nebo si raději koupíte bazarové nosítko, kde máte jistotu, že se jedná o originál. Stále mějte, ale na paměti, že i na bazaru můžete narazit na "fake". Zvlášť co se Manducy a Ergobaby týká. 
❗Předem upozorňuji, že cílem příspěvku není útočit na čínské e-shopy, pouze upozornit na rizika s nákupem spojené.

#nosimedeti #nosenideti #nosimesrdcem #nosimedetolomouc #nositka #nosenidetivnositku #padelkynositek #nacosidatpozor #nosicikomunita #nosiciceskoslovensko #materstvi #tehotenstvi #kontaktnirodicovstvi #olomouckykraj #olomoucko #olomouc
@nosimesrdcem
@nosimesrdcem
•
Follow
Proč nekupovat šátky/nosítka z Číny! Nákupy na čínských e-shopech jsou stále oblíbené. Pořídíte na nich spoustu věcí za zlomek ceny oproti cenám zde. Stejné je to i s nosítky a šátky. Jak to tedy je? Opravdu ušetříte a nebo jsou to zbytečně vyhozené peníze? Zde jsou fakty proč to není dobrý nápad: 🌸 Může se jednat o padělek a to se 100% jistotou. 🌸 Neexistují žádné atesty materiálu, ani certifikát textilu pro děti do 3 let. 🌸 Neexistují žádné testy na nosnost a výdrž popruhů a spon. 🌸 Nemáte možnost klasické reklamace. 🌸 Nosítka mohou být rozměrově menší než je originál. Je tedy čistě na vás, zda koupíte nosítko z Číny, nebo si raději koupíte bazarové nosítko, kde máte jistotu, že se jedná o originál. Stále mějte, ale na paměti, že i na bazaru můžete narazit na "fake". Zvlášť co se Manducy a Ergobaby týká. ❗Předem upozorňuji, že cílem příspěvku není útočit na čínské e-shopy, pouze upozornit na rizika s nákupem spojené. #nosimedeti #nosenideti #nosimesrdcem #nosimedetolomouc #nositka #nosenidetivnositku #padelkynositek #nacosidatpozor #nosicikomunita #nosiciceskoslovensko #materstvi #tehotenstvi #kontaktnirodicovstvi #olomouckykraj #olomoucko #olomouc
1 týdnem ago
View on Instagram |
3/9
Dítě má ruce ven z šátku/nosítka. Je to problém?

Mnoho z vás to jistě bude řešit u svých dětí. Většinou toto období přichází okolo 4-6m. Děti jsou zvídavé a chtějí objevovat svět nejen zrakem, ale i hmatem a snaží se dostat ruce ven z šátku nebo nosítka. 

Je to problém?
V zásadě to tak velký problém není. Důležité je, aby už dítě samostatně sedělo (tj. že jej neposazujete, sedí bez opory či něčí pomoci). V tomto případě ruce ven z šátku/nosítka nevadí. 

Pokud však nemá dítě zpevněný střed těla, je potřeba aby mělo ruce při nošení schované. Ruce schované uvnitř šátku/nosítka znamená, že je mají schované po vrchní část ramínek. Jejich páteř a svaly nejsou dostatečně zpevněné, aby mohly děti mít ruce venku bez opory.

Když děti vyndají ruce ven z šátku v době kdy nejsou připravené způsobí to změnu pozice v šátku/nosítku a děti bývají prohnuté v zádech. 

V případě, že potřebuje dítě na něco dosáhnout a vyndá si ruku na pár minut, je to v pořádku a není potřeba situaci nějak výrazně řešit. 

V okamžiku kdy už jsou děti dostatečně staré, samy sedí a chtějí se nosit s rukama venku (ano některé děti to za celou dobu nošení nevyžadují), tak je dobré uvázat šátek klasickým způsobem a nechat dítě, aby si ruce vytáhlo. Když dítě usne, lehce mu ruce do šátku schováte a zajistíte tak lepší oporu.
Pokud nosíte spíše v nosítku, bylo by dobré stáhnout zádovou opěrku, aby dítě netlačila v podpaží. Hned když usne můžete opět zádovou opěrku prodloužit a dítěti ruce schovat.

Dávají vaše děti ruce ven? Kdy s tím začali? Napište nám
#nosimedeti #nosenideti #nosenijeradost #nosimedetiolomouc #nosimesrdcem #nosenivnositku #nosenivsatku #nosicikomunita #nosiciceskoslovensko #tehotenstvi #materstvi #kontaktnirodicovtstvi #olomouckykraj #olomouc #olomoucko
Dítě má ruce ven z šátku/nosítka. Je to problém?

Mnoho z vás to jistě bude řešit u svých dětí. Většinou toto období přichází okolo 4-6m. Děti jsou zvídavé a chtějí objevovat svět nejen zrakem, ale i hmatem a snaží se dostat ruce ven z šátku nebo nosítka. 

Je to problém?
V zásadě to tak velký problém není. Důležité je, aby už dítě samostatně sedělo (tj. že jej neposazujete, sedí bez opory či něčí pomoci). V tomto případě ruce ven z šátku/nosítka nevadí. 

Pokud však nemá dítě zpevněný střed těla, je potřeba aby mělo ruce při nošení schované. Ruce schované uvnitř šátku/nosítka znamená, že je mají schované po vrchní část ramínek. Jejich páteř a svaly nejsou dostatečně zpevněné, aby mohly děti mít ruce venku bez opory.

Když děti vyndají ruce ven z šátku v době kdy nejsou připravené způsobí to změnu pozice v šátku/nosítku a děti bývají prohnuté v zádech. 

V případě, že potřebuje dítě na něco dosáhnout a vyndá si ruku na pár minut, je to v pořádku a není potřeba situaci nějak výrazně řešit. 

V okamžiku kdy už jsou děti dostatečně staré, samy sedí a chtějí se nosit s rukama venku (ano některé děti to za celou dobu nošení nevyžadují), tak je dobré uvázat šátek klasickým způsobem a nechat dítě, aby si ruce vytáhlo. Když dítě usne, lehce mu ruce do šátku schováte a zajistíte tak lepší oporu.
Pokud nosíte spíše v nosítku, bylo by dobré stáhnout zádovou opěrku, aby dítě netlačila v podpaží. Hned když usne můžete opět zádovou opěrku prodloužit a dítěti ruce schovat.

Dávají vaše děti ruce ven? Kdy s tím začali? Napište nám
#nosimedeti #nosenideti #nosenijeradost #nosimedetiolomouc #nosimesrdcem #nosenivnositku #nosenivsatku #nosicikomunita #nosiciceskoslovensko #tehotenstvi #materstvi #kontaktnirodicovtstvi #olomouckykraj #olomouc #olomoucko
Dítě má ruce ven z šátku/nosítka. Je to problém?

Mnoho z vás to jistě bude řešit u svých dětí. Většinou toto období přichází okolo 4-6m. Děti jsou zvídavé a chtějí objevovat svět nejen zrakem, ale i hmatem a snaží se dostat ruce ven z šátku nebo nosítka. 

Je to problém?
V zásadě to tak velký problém není. Důležité je, aby už dítě samostatně sedělo (tj. že jej neposazujete, sedí bez opory či něčí pomoci). V tomto případě ruce ven z šátku/nosítka nevadí. 

Pokud však nemá dítě zpevněný střed těla, je potřeba aby mělo ruce při nošení schované. Ruce schované uvnitř šátku/nosítka znamená, že je mají schované po vrchní část ramínek. Jejich páteř a svaly nejsou dostatečně zpevněné, aby mohly děti mít ruce venku bez opory.

Když děti vyndají ruce ven z šátku v době kdy nejsou připravené způsobí to změnu pozice v šátku/nosítku a děti bývají prohnuté v zádech. 

V případě, že potřebuje dítě na něco dosáhnout a vyndá si ruku na pár minut, je to v pořádku a není potřeba situaci nějak výrazně řešit. 

V okamžiku kdy už jsou děti dostatečně staré, samy sedí a chtějí se nosit s rukama venku (ano některé děti to za celou dobu nošení nevyžadují), tak je dobré uvázat šátek klasickým způsobem a nechat dítě, aby si ruce vytáhlo. Když dítě usne, lehce mu ruce do šátku schováte a zajistíte tak lepší oporu.
Pokud nosíte spíše v nosítku, bylo by dobré stáhnout zádovou opěrku, aby dítě netlačila v podpaží. Hned když usne můžete opět zádovou opěrku prodloužit a dítěti ruce schovat.

Dávají vaše děti ruce ven? Kdy s tím začali? Napište nám
#nosimedeti #nosenideti #nosenijeradost #nosimedetiolomouc #nosimesrdcem #nosenivnositku #nosenivsatku #nosicikomunita #nosiciceskoslovensko #tehotenstvi #materstvi #kontaktnirodicovtstvi #olomouckykraj #olomouc #olomoucko
@nosimesrdcem
@nosimesrdcem
•
Follow
Dítě má ruce ven z šátku/nosítka. Je to problém? Mnoho z vás to jistě bude řešit u svých dětí. Většinou toto období přichází okolo 4-6m. Děti jsou zvídavé a chtějí objevovat svět nejen zrakem, ale i hmatem a snaží se dostat ruce ven z šátku nebo nosítka. Je to problém? V zásadě to tak velký problém není. Důležité je, aby už dítě samostatně sedělo (tj. že jej neposazujete, sedí bez opory či něčí pomoci). V tomto případě ruce ven z šátku/nosítka nevadí. Pokud však nemá dítě zpevněný střed těla, je potřeba aby mělo ruce při nošení schované. Ruce schované uvnitř šátku/nosítka znamená, že je mají schované po vrchní část ramínek. Jejich páteř a svaly nejsou dostatečně zpevněné, aby mohly děti mít ruce venku bez opory. Když děti vyndají ruce ven z šátku v době kdy nejsou připravené způsobí to změnu pozice v šátku/nosítku a děti bývají prohnuté v zádech. V případě, že potřebuje dítě na něco dosáhnout a vyndá si ruku na pár minut, je to v pořádku a není potřeba situaci nějak výrazně řešit. V okamžiku kdy už jsou děti dostatečně staré, samy sedí a chtějí se nosit s rukama venku (ano některé děti to za celou dobu nošení nevyžadují), tak je dobré uvázat šátek klasickým způsobem a nechat dítě, aby si ruce vytáhlo. Když dítě usne, lehce mu ruce do šátku schováte a zajistíte tak lepší oporu. Pokud nosíte spíše v nosítku, bylo by dobré stáhnout zádovou opěrku, aby dítě netlačila v podpaží. Hned když usne můžete opět zádovou opěrku prodloužit a dítěti ruce schovat. Dávají vaše děti ruce ven? Kdy s tím začali? Napište nám #nosimedeti #nosenideti #nosenijeradost #nosimedetiolomouc #nosimesrdcem #nosenivnositku #nosenivsatku #nosicikomunita #nosiciceskoslovensko #tehotenstvi #materstvi #kontaktnirodicovtstvi #olomouckykraj #olomouc #olomoucko
2 týdny ago
View on Instagram |
4/9
@nosimesrdcem
@nosimesrdcem
•
Follow
Vážení před a po kojení Taky to po vás chtěli v porodnici? Neustále kontrolovat váhu svého novorozeného uzlíčku před tím i po tom co jej kojíte? Nebo to vyžadoval pediatr, protože miminko málo přibývá na váze? A víte, že je to k ničemu? Nemá to totiž žádnou vypovídající hodnotu. V předchozím příspěvku o kojení jsem psala, že má novorozenec první dny žaludek o velikosti třešně. Což logicky znamená, že vám to na váze vůbec nic neukáže, když už tak naprosté minimum. Miminka totiž: 🌸 jenom tak dudlají, 🌸 cucnou si, že mají žízeň, 🌸 dostanou obrovský hlad a tak se nají, 🌸 chtějí být je v blízkosti mámy a tak spí přisáté na prso, aby maminka nikam neodešla, 🌸 něco je vystresovalo a je potřeba si cucnout, aby to bylo lepší. Tohle vše je naprosto přirozené, v pořádku a není na tom vůbec nic špatného. Co je naopak nejdůležitější? 🌸 kojte na požádání. 🌸 kojte kdykoliv je dítě nespokojené, nervózní, nemůže usnout nebo se cítí nesvé. Já budu ráda až tyto rady a nařízení přestanou platit. Do té doby je potřeba se informovat již před porodem a hlavně pouštět to jedním uchem tam a druhým ven. Dostali jste tyhle rady nebo nařízení ať už u pediatra nebo v porodnici? Co vám přesně tyto rady přinesli? Napište nám #kojeni #kojenedite #kojenedeti #vazenipredapokojeni #vazenimiminka #miminko #laktacniporadenstvi #laktacniporadkyne #LP #breatfeeding #breastfeedingmom #olomouckykraj #olomoucko #olomouc
2 týdny ago
View on Instagram |
5/9
Měkký nebo tvrdý bederní pás?
Věc, kterou při výběru nosítka řeší spousta žen. Hned po velikosti nosítka se ptají právě na to zda je lepší měkký nebo tvrdý bederní pás. Odpověď bohužel nelze říci jednoznačně. 

Nezáleží totiž jenom na tvrdosti bederního pásu, záleží i na jeho délce a tvaru.
Ženy s plnějšími tvary pravděpodobně upřednostní širší a delší bederní pásy (nemyslím tím, že by nezaply ty krátce polstrované, ovšem pak jim může vadit utažený popruh přes záda). 
Ženy štíhlejší naopak sáhnout po užších bederních pásech ( samozřejmě to není pravidlo a může jim vyhovovat širší bederní pás. 

Kdy tedy sáhnout po měkkém a kdy po tvrdém bederním pásu?

Měkký bederní pás bych volila v situacích:
 🌸 Novorozené miminko - tady je perfektní na bolavé tělo po porodu.
 🌸 Při rostoucím nosítku od 2-4m - určitě proč ne, jen počítejte s tím, že vám může být nepohodlné od 8-9 kg (viz. BeLenka 4ever). Některá mohou vydržet i déle.

Situace, kdy bych se měkkému pásu vyhnula:
 🌸 Děti od 8-9 kg - pokud vybíráte nosítko právě teď už bych nad měkkým bederním pásem moc neuvažovala. Pokud je vám, ale pohodlnější tak proč ne, ale asi to nebude na dlouho.
 🌸 Batolata nad 1,5 roku - tady bych měkký bederní pás obešla obloukem.

Tvrdý bederní pás bych volila v situacích:
 🌸 Pro batolata - tady je to jasná volba.
 🌸 Pro děti, které mají velké rodiče - zde je pravděpodobnost, že budete potřebovat pevnější oporu dříve. Ač je dítko malé (věkem), tak může být velké a těžké dříve než jeho vrstevníci.
 🌸 Tatínci - ti většinou pevné bederní pásy preferují.
 🌸 Turisti - ti jsou zase většinou zvyklí na batohy a krosny, takže jim to vyhovuje.

I přesto co je napsáno výše je vždy všechno individuální a je potřeba nosítka vyzkoušet než si je pořídíte. Pokud si nejste jistí výběrem ozvěte se nám a společně najdeme nosítko právě pro vás.

Jste tým měkký nebo tvrdý bederní pás? A proč tomu tak je? Napište nám

#nosimedeti #nosimedetiolomouc #nosenideti #nosenijeradost #nosimesrdcem #nositko #vybiramenositko #bedernipas #nosenivnositku #poradkynenosenideti #nosicikomunita #nosiciceskoslovensko #tehotenstvi #materstvi #kontaktnirodicovstvi #olomoucko #olomouckykraj #olomouc
Měkký nebo tvrdý bederní pás?
Věc, kterou při výběru nosítka řeší spousta žen. Hned po velikosti nosítka se ptají právě na to zda je lepší měkký nebo tvrdý bederní pás. Odpověď bohužel nelze říci jednoznačně. 

Nezáleží totiž jenom na tvrdosti bederního pásu, záleží i na jeho délce a tvaru.
Ženy s plnějšími tvary pravděpodobně upřednostní širší a delší bederní pásy (nemyslím tím, že by nezaply ty krátce polstrované, ovšem pak jim může vadit utažený popruh přes záda). 
Ženy štíhlejší naopak sáhnout po užších bederních pásech ( samozřejmě to není pravidlo a může jim vyhovovat širší bederní pás. 

Kdy tedy sáhnout po měkkém a kdy po tvrdém bederním pásu?

Měkký bederní pás bych volila v situacích:
 🌸 Novorozené miminko - tady je perfektní na bolavé tělo po porodu.
 🌸 Při rostoucím nosítku od 2-4m - určitě proč ne, jen počítejte s tím, že vám může být nepohodlné od 8-9 kg (viz. BeLenka 4ever). Některá mohou vydržet i déle.

Situace, kdy bych se měkkému pásu vyhnula:
 🌸 Děti od 8-9 kg - pokud vybíráte nosítko právě teď už bych nad měkkým bederním pásem moc neuvažovala. Pokud je vám, ale pohodlnější tak proč ne, ale asi to nebude na dlouho.
 🌸 Batolata nad 1,5 roku - tady bych měkký bederní pás obešla obloukem.

Tvrdý bederní pás bych volila v situacích:
 🌸 Pro batolata - tady je to jasná volba.
 🌸 Pro děti, které mají velké rodiče - zde je pravděpodobnost, že budete potřebovat pevnější oporu dříve. Ač je dítko malé (věkem), tak může být velké a těžké dříve než jeho vrstevníci.
 🌸 Tatínci - ti většinou pevné bederní pásy preferují.
 🌸 Turisti - ti jsou zase většinou zvyklí na batohy a krosny, takže jim to vyhovuje.

I přesto co je napsáno výše je vždy všechno individuální a je potřeba nosítka vyzkoušet než si je pořídíte. Pokud si nejste jistí výběrem ozvěte se nám a společně najdeme nosítko právě pro vás.

Jste tým měkký nebo tvrdý bederní pás? A proč tomu tak je? Napište nám

#nosimedeti #nosimedetiolomouc #nosenideti #nosenijeradost #nosimesrdcem #nositko #vybiramenositko #bedernipas #nosenivnositku #poradkynenosenideti #nosicikomunita #nosiciceskoslovensko #tehotenstvi #materstvi #kontaktnirodicovstvi #olomoucko #olomouckykraj #olomouc
Měkký nebo tvrdý bederní pás?
Věc, kterou při výběru nosítka řeší spousta žen. Hned po velikosti nosítka se ptají právě na to zda je lepší měkký nebo tvrdý bederní pás. Odpověď bohužel nelze říci jednoznačně. 

Nezáleží totiž jenom na tvrdosti bederního pásu, záleží i na jeho délce a tvaru.
Ženy s plnějšími tvary pravděpodobně upřednostní širší a delší bederní pásy (nemyslím tím, že by nezaply ty krátce polstrované, ovšem pak jim může vadit utažený popruh přes záda). 
Ženy štíhlejší naopak sáhnout po užších bederních pásech ( samozřejmě to není pravidlo a může jim vyhovovat širší bederní pás. 

Kdy tedy sáhnout po měkkém a kdy po tvrdém bederním pásu?

Měkký bederní pás bych volila v situacích:
 🌸 Novorozené miminko - tady je perfektní na bolavé tělo po porodu.
 🌸 Při rostoucím nosítku od 2-4m - určitě proč ne, jen počítejte s tím, že vám může být nepohodlné od 8-9 kg (viz. BeLenka 4ever). Některá mohou vydržet i déle.

Situace, kdy bych se měkkému pásu vyhnula:
 🌸 Děti od 8-9 kg - pokud vybíráte nosítko právě teď už bych nad měkkým bederním pásem moc neuvažovala. Pokud je vám, ale pohodlnější tak proč ne, ale asi to nebude na dlouho.
 🌸 Batolata nad 1,5 roku - tady bych měkký bederní pás obešla obloukem.

Tvrdý bederní pás bych volila v situacích:
 🌸 Pro batolata - tady je to jasná volba.
 🌸 Pro děti, které mají velké rodiče - zde je pravděpodobnost, že budete potřebovat pevnější oporu dříve. Ač je dítko malé (věkem), tak může být velké a těžké dříve než jeho vrstevníci.
 🌸 Tatínci - ti většinou pevné bederní pásy preferují.
 🌸 Turisti - ti jsou zase většinou zvyklí na batohy a krosny, takže jim to vyhovuje.

I přesto co je napsáno výše je vždy všechno individuální a je potřeba nosítka vyzkoušet než si je pořídíte. Pokud si nejste jistí výběrem ozvěte se nám a společně najdeme nosítko právě pro vás.

Jste tým měkký nebo tvrdý bederní pás? A proč tomu tak je? Napište nám

#nosimedeti #nosimedetiolomouc #nosenideti #nosenijeradost #nosimesrdcem #nositko #vybiramenositko #bedernipas #nosenivnositku #poradkynenosenideti #nosicikomunita #nosiciceskoslovensko #tehotenstvi #materstvi #kontaktnirodicovstvi #olomoucko #olomouckykraj #olomouc
Měkký nebo tvrdý bederní pás?
Věc, kterou při výběru nosítka řeší spousta žen. Hned po velikosti nosítka se ptají právě na to zda je lepší měkký nebo tvrdý bederní pás. Odpověď bohužel nelze říci jednoznačně. 

Nezáleží totiž jenom na tvrdosti bederního pásu, záleží i na jeho délce a tvaru.
Ženy s plnějšími tvary pravděpodobně upřednostní širší a delší bederní pásy (nemyslím tím, že by nezaply ty krátce polstrované, ovšem pak jim může vadit utažený popruh přes záda). 
Ženy štíhlejší naopak sáhnout po užších bederních pásech ( samozřejmě to není pravidlo a může jim vyhovovat širší bederní pás. 

Kdy tedy sáhnout po měkkém a kdy po tvrdém bederním pásu?

Měkký bederní pás bych volila v situacích:
 🌸 Novorozené miminko - tady je perfektní na bolavé tělo po porodu.
 🌸 Při rostoucím nosítku od 2-4m - určitě proč ne, jen počítejte s tím, že vám může být nepohodlné od 8-9 kg (viz. BeLenka 4ever). Některá mohou vydržet i déle.

Situace, kdy bych se měkkému pásu vyhnula:
 🌸 Děti od 8-9 kg - pokud vybíráte nosítko právě teď už bych nad měkkým bederním pásem moc neuvažovala. Pokud je vám, ale pohodlnější tak proč ne, ale asi to nebude na dlouho.
 🌸 Batolata nad 1,5 roku - tady bych měkký bederní pás obešla obloukem.

Tvrdý bederní pás bych volila v situacích:
 🌸 Pro batolata - tady je to jasná volba.
 🌸 Pro děti, které mají velké rodiče - zde je pravděpodobnost, že budete potřebovat pevnější oporu dříve. Ač je dítko malé (věkem), tak může být velké a těžké dříve než jeho vrstevníci.
 🌸 Tatínci - ti většinou pevné bederní pásy preferují.
 🌸 Turisti - ti jsou zase většinou zvyklí na batohy a krosny, takže jim to vyhovuje.

I přesto co je napsáno výše je vždy všechno individuální a je potřeba nosítka vyzkoušet než si je pořídíte. Pokud si nejste jistí výběrem ozvěte se nám a společně najdeme nosítko právě pro vás.

Jste tým měkký nebo tvrdý bederní pás? A proč tomu tak je? Napište nám

#nosimedeti #nosimedetiolomouc #nosenideti #nosenijeradost #nosimesrdcem #nositko #vybiramenositko #bedernipas #nosenivnositku #poradkynenosenideti #nosicikomunita #nosiciceskoslovensko #tehotenstvi #materstvi #kontaktnirodicovstvi #olomoucko #olomouckykraj #olomouc
@nosimesrdcem
@nosimesrdcem
•
Follow
Měkký nebo tvrdý bederní pás? Věc, kterou při výběru nosítka řeší spousta žen. Hned po velikosti nosítka se ptají právě na to zda je lepší měkký nebo tvrdý bederní pás. Odpověď bohužel nelze říci jednoznačně. Nezáleží totiž jenom na tvrdosti bederního pásu, záleží i na jeho délce a tvaru. Ženy s plnějšími tvary pravděpodobně upřednostní širší a delší bederní pásy (nemyslím tím, že by nezaply ty krátce polstrované, ovšem pak jim může vadit utažený popruh přes záda). Ženy štíhlejší naopak sáhnout po užších bederních pásech ( samozřejmě to není pravidlo a může jim vyhovovat širší bederní pás. Kdy tedy sáhnout po měkkém a kdy po tvrdém bederním pásu? Měkký bederní pás bych volila v situacích: 🌸 Novorozené miminko - tady je perfektní na bolavé tělo po porodu. 🌸 Při rostoucím nosítku od 2-4m - určitě proč ne, jen počítejte s tím, že vám může být nepohodlné od 8-9 kg (viz. BeLenka 4ever). Některá mohou vydržet i déle. Situace, kdy bych se měkkému pásu vyhnula: 🌸 Děti od 8-9 kg - pokud vybíráte nosítko právě teď už bych nad měkkým bederním pásem moc neuvažovala. Pokud je vám, ale pohodlnější tak proč ne, ale asi to nebude na dlouho. 🌸 Batolata nad 1,5 roku - tady bych měkký bederní pás obešla obloukem. Tvrdý bederní pás bych volila v situacích: 🌸 Pro batolata - tady je to jasná volba. 🌸 Pro děti, které mají velké rodiče - zde je pravděpodobnost, že budete potřebovat pevnější oporu dříve. Ač je dítko malé (věkem), tak může být velké a těžké dříve než jeho vrstevníci. 🌸 Tatínci - ti většinou pevné bederní pásy preferují. 🌸 Turisti - ti jsou zase většinou zvyklí na batohy a krosny, takže jim to vyhovuje. I přesto co je napsáno výše je vždy všechno individuální a je potřeba nosítka vyzkoušet než si je pořídíte. Pokud si nejste jistí výběrem ozvěte se nám a společně najdeme nosítko právě pro vás. Jste tým měkký nebo tvrdý bederní pás? A proč tomu tak je? Napište nám #nosimedeti #nosimedetiolomouc #nosenideti #nosenijeradost #nosimesrdcem #nositko #vybiramenositko #bedernipas #nosenivnositku #poradkynenosenideti #nosicikomunita #nosiciceskoslovensko #tehotenstvi #materstvi #kontaktnirodicovstvi #olomoucko #olomouckykraj #olomouc
3 týdny ago
View on Instagram |
6/9
Ještě nemáte mléko, zatím kojit nemůžete - aneb co je to kolostrum!

Buď jste se s touto větou již setkali nebo se sní setkáte pokud právě čekáte miminko. Tuto větu si na oddělení šestinedělí vyslechne prakticky každá žena. Jenže ono tomu tak vůbec není. 
Kolostrum/Mlezivo se v těle matky začíná utvářet již v druhém trimestru těhotenství okolo 16.týdne. Ke konci těhotenství může žena pozorovat jak kapky mléka odcházejí z jejich prsů. 

! Pozor ne každá žena toto zpozoruje, některým se kolostrum či mlezivo před porodem spustit nemusí! Není to špatně, je to o tom, že každá žena je jedinečná, každé tělo je jiné a na následné kojení to nemá vůbec žádný vliv.

Tomuto prvnímu mléku se říká kolostrum - neboli “tekuté zlato”,mlezivo. Nemáme jen sice moc, ale za to je nabité:
🌸vitamíny,
🌸minerály,
🌸protilátkami,
🌸bílkovinou a tuky.

Prostě to nejvýživnější co miminko po porodu potřebuje. Miminko má totiž v první den života žaludek asi o velikosti třešně. Je tedy jasné, že tohle malé množství je pro dítě naprosto dostačující.

Kolostrum je velmi zásadní při tvorbě imunitního systému vašeho miminka. Dokáže dítěti pomoci s vytvořením přirozené ochrany před bakteriemi, viry a plísněmi. Obecně lze říci, že kolostrum pomáhá miminku zvládnout období těsně po porodu. Zhruba kolem třetího až pátého dne po porodu má většinou žena místo kolostra mléko, ale nemusí to být pravidlem. 

Pokud žena rodí císařským řezem situace zde není jiná. I tyto žena mají dostatek kolostra a mléka. Tento způsob porodu nijak neovlivňuje to zda žena bude či nebude kojit. Mají na to vliv především nedostatek času, kontaktu a separace.

A co vy? Zaznamenali jste změny před porodem? Teklo vám mlezivo/kolostrum? Napište nám.
#kojeni #kojenedite #kojenedeti #kolostrum #prvnimleko #kojenijenormalni #kojenijeprirozene #kojenislaskou #laktacniporadenstvi #laktacniporadkyne #lp #tehotenstvi #materstvi #kontaktnirodicovstvi #olomoucko #olomouckykraj #olomouc
Ještě nemáte mléko, zatím kojit nemůžete - aneb co je to kolostrum!

Buď jste se s touto větou již setkali nebo se sní setkáte pokud právě čekáte miminko. Tuto větu si na oddělení šestinedělí vyslechne prakticky každá žena. Jenže ono tomu tak vůbec není. 
Kolostrum/Mlezivo se v těle matky začíná utvářet již v druhém trimestru těhotenství okolo 16.týdne. Ke konci těhotenství může žena pozorovat jak kapky mléka odcházejí z jejich prsů. 

! Pozor ne každá žena toto zpozoruje, některým se kolostrum či mlezivo před porodem spustit nemusí! Není to špatně, je to o tom, že každá žena je jedinečná, každé tělo je jiné a na následné kojení to nemá vůbec žádný vliv.

Tomuto prvnímu mléku se říká kolostrum - neboli “tekuté zlato”,mlezivo. Nemáme jen sice moc, ale za to je nabité:
🌸vitamíny,
🌸minerály,
🌸protilátkami,
🌸bílkovinou a tuky.

Prostě to nejvýživnější co miminko po porodu potřebuje. Miminko má totiž v první den života žaludek asi o velikosti třešně. Je tedy jasné, že tohle malé množství je pro dítě naprosto dostačující.

Kolostrum je velmi zásadní při tvorbě imunitního systému vašeho miminka. Dokáže dítěti pomoci s vytvořením přirozené ochrany před bakteriemi, viry a plísněmi. Obecně lze říci, že kolostrum pomáhá miminku zvládnout období těsně po porodu. Zhruba kolem třetího až pátého dne po porodu má většinou žena místo kolostra mléko, ale nemusí to být pravidlem. 

Pokud žena rodí císařským řezem situace zde není jiná. I tyto žena mají dostatek kolostra a mléka. Tento způsob porodu nijak neovlivňuje to zda žena bude či nebude kojit. Mají na to vliv především nedostatek času, kontaktu a separace.

A co vy? Zaznamenali jste změny před porodem? Teklo vám mlezivo/kolostrum? Napište nám.
#kojeni #kojenedite #kojenedeti #kolostrum #prvnimleko #kojenijenormalni #kojenijeprirozene #kojenislaskou #laktacniporadenstvi #laktacniporadkyne #lp #tehotenstvi #materstvi #kontaktnirodicovstvi #olomoucko #olomouckykraj #olomouc
Ještě nemáte mléko, zatím kojit nemůžete - aneb co je to kolostrum!

Buď jste se s touto větou již setkali nebo se sní setkáte pokud právě čekáte miminko. Tuto větu si na oddělení šestinedělí vyslechne prakticky každá žena. Jenže ono tomu tak vůbec není. 
Kolostrum/Mlezivo se v těle matky začíná utvářet již v druhém trimestru těhotenství okolo 16.týdne. Ke konci těhotenství může žena pozorovat jak kapky mléka odcházejí z jejich prsů. 

! Pozor ne každá žena toto zpozoruje, některým se kolostrum či mlezivo před porodem spustit nemusí! Není to špatně, je to o tom, že každá žena je jedinečná, každé tělo je jiné a na následné kojení to nemá vůbec žádný vliv.

Tomuto prvnímu mléku se říká kolostrum - neboli “tekuté zlato”,mlezivo. Nemáme jen sice moc, ale za to je nabité:
🌸vitamíny,
🌸minerály,
🌸protilátkami,
🌸bílkovinou a tuky.

Prostě to nejvýživnější co miminko po porodu potřebuje. Miminko má totiž v první den života žaludek asi o velikosti třešně. Je tedy jasné, že tohle malé množství je pro dítě naprosto dostačující.

Kolostrum je velmi zásadní při tvorbě imunitního systému vašeho miminka. Dokáže dítěti pomoci s vytvořením přirozené ochrany před bakteriemi, viry a plísněmi. Obecně lze říci, že kolostrum pomáhá miminku zvládnout období těsně po porodu. Zhruba kolem třetího až pátého dne po porodu má většinou žena místo kolostra mléko, ale nemusí to být pravidlem. 

Pokud žena rodí císařským řezem situace zde není jiná. I tyto žena mají dostatek kolostra a mléka. Tento způsob porodu nijak neovlivňuje to zda žena bude či nebude kojit. Mají na to vliv především nedostatek času, kontaktu a separace.

A co vy? Zaznamenali jste změny před porodem? Teklo vám mlezivo/kolostrum? Napište nám.
#kojeni #kojenedite #kojenedeti #kolostrum #prvnimleko #kojenijenormalni #kojenijeprirozene #kojenislaskou #laktacniporadenstvi #laktacniporadkyne #lp #tehotenstvi #materstvi #kontaktnirodicovstvi #olomoucko #olomouckykraj #olomouc
@nosimesrdcem
@nosimesrdcem
•
Follow
Ještě nemáte mléko, zatím kojit nemůžete - aneb co je to kolostrum! Buď jste se s touto větou již setkali nebo se sní setkáte pokud právě čekáte miminko. Tuto větu si na oddělení šestinedělí vyslechne prakticky každá žena. Jenže ono tomu tak vůbec není. Kolostrum/Mlezivo se v těle matky začíná utvářet již v druhém trimestru těhotenství okolo 16.týdne. Ke konci těhotenství může žena pozorovat jak kapky mléka odcházejí z jejich prsů. ! Pozor ne každá žena toto zpozoruje, některým se kolostrum či mlezivo před porodem spustit nemusí! Není to špatně, je to o tom, že každá žena je jedinečná, každé tělo je jiné a na následné kojení to nemá vůbec žádný vliv. Tomuto prvnímu mléku se říká kolostrum - neboli “tekuté zlato”,mlezivo. Nemáme jen sice moc, ale za to je nabité: 🌸vitamíny, 🌸minerály, 🌸protilátkami, 🌸bílkovinou a tuky. Prostě to nejvýživnější co miminko po porodu potřebuje. Miminko má totiž v první den života žaludek asi o velikosti třešně. Je tedy jasné, že tohle malé množství je pro dítě naprosto dostačující. Kolostrum je velmi zásadní při tvorbě imunitního systému vašeho miminka. Dokáže dítěti pomoci s vytvořením přirozené ochrany před bakteriemi, viry a plísněmi. Obecně lze říci, že kolostrum pomáhá miminku zvládnout období těsně po porodu. Zhruba kolem třetího až pátého dne po porodu má většinou žena místo kolostra mléko, ale nemusí to být pravidlem. Pokud žena rodí císařským řezem situace zde není jiná. I tyto žena mají dostatek kolostra a mléka. Tento způsob porodu nijak neovlivňuje to zda žena bude či nebude kojit. Mají na to vliv především nedostatek času, kontaktu a separace. A co vy? Zaznamenali jste změny před porodem? Teklo vám mlezivo/kolostrum? Napište nám. #kojeni #kojenedite #kojenedeti #kolostrum #prvnimleko #kojenijenormalni #kojenijeprirozene #kojenislaskou #laktacniporadenstvi #laktacniporadkyne #lp #tehotenstvi #materstvi #kontaktnirodicovstvi #olomoucko #olomouckykraj #olomouc
3 týdny ago
View on Instagram |
7/9
@nosimesrdcem
@nosimesrdcem
•
Follow
Malé připomenutí v novém roce 🌸Dítě nošením nerozmazlíš - dítě potřebuje neustálý kontakt s matkou, aby se cítilo v bezpečí a chráněno. Převážně pak jsou nejdůležitější první tři měsíce života dítěte. 🌸Nosit můžeš od narození - nosit můžete v elastickém šátku, pevném šátku i nosítku. Nic není špatně. Chce to jen myslet na správný úvaz/správné nastavení nosítka. Pokud si nejste jistí, neváhejte mě kontaktovat. 🌸Nenos miminko čelem od sebe - nejen, že je tato poloha nevhodná z pohledu vývoje páteře a kyčlí. Navíc dítě dostává příliš mnoho podnětů a není schopno se schovat a chránit pokud je mu něco nepříjemné. Pokud si nejste jistí, vždy nás můžete kontaktovat. Můžeme se spojit přes videohovor a společně probrat co vás trápí. Napadá vás ještě něco ve spojitosti s nošením co byste rádi ostatním sdělili? Napište nám 🙂 #nosimedeti #nosimenasedeti #nosenideti #nosenijeradost #nosimesrdcem #nosimedetiolomouc #nosimeslaskou #tehotenstvi #materstvi #kontaktnirodicovstvi #nosiciceskoslovensko #nosicikomunita #olomouckykraj #olomoucko #olomouc
4 týdny ago
View on Instagram |
8/9
Jednovelikostní či rostoucí nosítko?
Před koncem roku jsme si prošli typy nosítek. Nyní se podíváme jaký je rozdíl v jednovelikostním a rostoucím nosítku.

Jednovelikostní nosítko:
🌸Nosítko, které nemá nastavení sedu ani zádové opěrky.
🌸Je určeno jen pro určitou velikost.
🌸Rychlé nasazení, bez předchozího dlouhého nastavování.
🌸Nosítko většinou minimalistického vzhledu.
🌸Označuje se názvy jako mini, baby, mezi, toddler atd.
🌸Není moc výrobců, kteří je šijí.

Tyto nosítka jsou většinou až od 4 měsíců a nevydrží zase extra dlouho. Například od 4-14m, vždy však záleží i na proporcích dítěte. Můžete mít 10m dítě, které už se do menší verze nevejde a ta následující je mu ještě velká.

Rostoucí nosítko:
🌸Modernější typ nosítek.
🌸Má nastavení šířky sedu, délku zádové opěrky a mnohdy i nastavení za hlavou dítka.
🌸Vydrží vám delší dobu než jednovelikostní nosítko.
🌸Před prvním použitím je potřeba delší čas pro nastavení nosítka. Poté už je nasazení velmi rychlé.
🌸Je potřeba jej po určité době opět přenastavit.
🌸Označuje se názvy jako uni, flexible, grow, free to grow, rostoucí, atd.

Tady bych si jen dala pozor a nekupovala nosítko, které je od narození po chodící děti tzv. na celé nosící období. Je tam pro novorozence zbytečně moc ohybů a pokrčené látky, takže vám ani miminku to nemusí sedět a vyhovovat. Volila bych vždy varianty od narození cca do 1-1,5 roku a následně pak od toho 1-1,5 roku až do 3-5 let.

Jsou vám milejší jednovelikostní či rostoucí nosítka? Napište nám 👇
#nosenideti #nosimedeti #nosimesvedeti #nosimesrdcem #nosimedetiolomouc #nositko #rostoucinositko #jednovelikostninositko #nosimevnositku #nosenidetivnositku #nosicikomunita #kontaktnirodicovstvi #materstvi #nosiciceskoslovensko #olomouckykraj #olomoucko #olomouc
Jednovelikostní či rostoucí nosítko?
Před koncem roku jsme si prošli typy nosítek. Nyní se podíváme jaký je rozdíl v jednovelikostním a rostoucím nosítku.

Jednovelikostní nosítko:
🌸Nosítko, které nemá nastavení sedu ani zádové opěrky.
🌸Je určeno jen pro určitou velikost.
🌸Rychlé nasazení, bez předchozího dlouhého nastavování.
🌸Nosítko většinou minimalistického vzhledu.
🌸Označuje se názvy jako mini, baby, mezi, toddler atd.
🌸Není moc výrobců, kteří je šijí.

Tyto nosítka jsou většinou až od 4 měsíců a nevydrží zase extra dlouho. Například od 4-14m, vždy však záleží i na proporcích dítěte. Můžete mít 10m dítě, které už se do menší verze nevejde a ta následující je mu ještě velká.

Rostoucí nosítko:
🌸Modernější typ nosítek.
🌸Má nastavení šířky sedu, délku zádové opěrky a mnohdy i nastavení za hlavou dítka.
🌸Vydrží vám delší dobu než jednovelikostní nosítko.
🌸Před prvním použitím je potřeba delší čas pro nastavení nosítka. Poté už je nasazení velmi rychlé.
🌸Je potřeba jej po určité době opět přenastavit.
🌸Označuje se názvy jako uni, flexible, grow, free to grow, rostoucí, atd.

Tady bych si jen dala pozor a nekupovala nosítko, které je od narození po chodící děti tzv. na celé nosící období. Je tam pro novorozence zbytečně moc ohybů a pokrčené látky, takže vám ani miminku to nemusí sedět a vyhovovat. Volila bych vždy varianty od narození cca do 1-1,5 roku a následně pak od toho 1-1,5 roku až do 3-5 let.

Jsou vám milejší jednovelikostní či rostoucí nosítka? Napište nám 👇
#nosenideti #nosimedeti #nosimesvedeti #nosimesrdcem #nosimedetiolomouc #nositko #rostoucinositko #jednovelikostninositko #nosimevnositku #nosenidetivnositku #nosicikomunita #kontaktnirodicovstvi #materstvi #nosiciceskoslovensko #olomouckykraj #olomoucko #olomouc
Jednovelikostní či rostoucí nosítko?
Před koncem roku jsme si prošli typy nosítek. Nyní se podíváme jaký je rozdíl v jednovelikostním a rostoucím nosítku.

Jednovelikostní nosítko:
🌸Nosítko, které nemá nastavení sedu ani zádové opěrky.
🌸Je určeno jen pro určitou velikost.
🌸Rychlé nasazení, bez předchozího dlouhého nastavování.
🌸Nosítko většinou minimalistického vzhledu.
🌸Označuje se názvy jako mini, baby, mezi, toddler atd.
🌸Není moc výrobců, kteří je šijí.

Tyto nosítka jsou většinou až od 4 měsíců a nevydrží zase extra dlouho. Například od 4-14m, vždy však záleží i na proporcích dítěte. Můžete mít 10m dítě, které už se do menší verze nevejde a ta následující je mu ještě velká.

Rostoucí nosítko:
🌸Modernější typ nosítek.
🌸Má nastavení šířky sedu, délku zádové opěrky a mnohdy i nastavení za hlavou dítka.
🌸Vydrží vám delší dobu než jednovelikostní nosítko.
🌸Před prvním použitím je potřeba delší čas pro nastavení nosítka. Poté už je nasazení velmi rychlé.
🌸Je potřeba jej po určité době opět přenastavit.
🌸Označuje se názvy jako uni, flexible, grow, free to grow, rostoucí, atd.

Tady bych si jen dala pozor a nekupovala nosítko, které je od narození po chodící děti tzv. na celé nosící období. Je tam pro novorozence zbytečně moc ohybů a pokrčené látky, takže vám ani miminku to nemusí sedět a vyhovovat. Volila bych vždy varianty od narození cca do 1-1,5 roku a následně pak od toho 1-1,5 roku až do 3-5 let.

Jsou vám milejší jednovelikostní či rostoucí nosítka? Napište nám 👇
#nosenideti #nosimedeti #nosimesvedeti #nosimesrdcem #nosimedetiolomouc #nositko #rostoucinositko #jednovelikostninositko #nosimevnositku #nosenidetivnositku #nosicikomunita #kontaktnirodicovstvi #materstvi #nosiciceskoslovensko #olomouckykraj #olomoucko #olomouc
@nosimesrdcem
@nosimesrdcem
•
Follow
Jednovelikostní či rostoucí nosítko? Před koncem roku jsme si prošli typy nosítek. Nyní se podíváme jaký je rozdíl v jednovelikostním a rostoucím nosítku. Jednovelikostní nosítko: 🌸Nosítko, které nemá nastavení sedu ani zádové opěrky. 🌸Je určeno jen pro určitou velikost. 🌸Rychlé nasazení, bez předchozího dlouhého nastavování. 🌸Nosítko většinou minimalistického vzhledu. 🌸Označuje se názvy jako mini, baby, mezi, toddler atd. 🌸Není moc výrobců, kteří je šijí. Tyto nosítka jsou většinou až od 4 měsíců a nevydrží zase extra dlouho. Například od 4-14m, vždy však záleží i na proporcích dítěte. Můžete mít 10m dítě, které už se do menší verze nevejde a ta následující je mu ještě velká. Rostoucí nosítko: 🌸Modernější typ nosítek. 🌸Má nastavení šířky sedu, délku zádové opěrky a mnohdy i nastavení za hlavou dítka. 🌸Vydrží vám delší dobu než jednovelikostní nosítko. 🌸Před prvním použitím je potřeba delší čas pro nastavení nosítka. Poté už je nasazení velmi rychlé. 🌸Je potřeba jej po určité době opět přenastavit. 🌸Označuje se názvy jako uni, flexible, grow, free to grow, rostoucí, atd. Tady bych si jen dala pozor a nekupovala nosítko, které je od narození po chodící děti tzv. na celé nosící období. Je tam pro novorozence zbytečně moc ohybů a pokrčené látky, takže vám ani miminku to nemusí sedět a vyhovovat. Volila bych vždy varianty od narození cca do 1-1,5 roku a následně pak od toho 1-1,5 roku až do 3-5 let. Jsou vám milejší jednovelikostní či rostoucí nosítka? Napište nám 👇 #nosenideti #nosimedeti #nosimesvedeti #nosimesrdcem #nosimedetiolomouc #nositko #rostoucinositko #jednovelikostninositko #nosimevnositku #nosenidetivnositku #nosicikomunita #kontaktnirodicovstvi #materstvi #nosiciceskoslovensko #olomouckykraj #olomoucko #olomouc
4 týdny ago
View on Instagram |
9/9

Dopřejte si dávku inspirace pro nošení dětí a kojení

Informace o akcích, které pořádáme. Nové články na blogu, tipy a rady jak si užít nošení dětí a kojení bez starostí.

© 2023 Nosíme srdcem - Šablona pro WordPress od Kadence WP

Posun nahoru
  • Aktuality
  • Naše služby + ceník
    • Nošení dětí – kurzy a konzultace
    • Laktační poradenství
    • Rebozo masáže
  • Půjčovna nosítek a šátků
    • Šátky
    • Nosítka pro novorozence
    • Nosítka pro děti od 2 až 4 měsíců
    • Toddler nosítka + Onbuhimo
  • Reference od vás
  • Kontakt
  • Blog
Vyhledávání